МОЗАЇКА
На Рівненщині з’являться тато-школи
У новостворених центрах безкоштовно навчатимуть чоловіків — майбутніх татусів. Цього року, в рамках проекту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) заклади з’являться в чотирьох районах області, а також у м. Рівному. Їхня мета — підвищити роль батька у вихованні дитини. Фахівці переконують — тато-школи себе виправдовують. До речі, перші такі освітні центри для чоловіків з’явилися в Швеції. Вони довели свою життєздатність і існують протягом декількох десятиліть.
— Цього року тато-школи (за підтримки ЮНІСЕФ) відкриватимуть на Рівненщині та Чернігівщині. Для цього існує дві передумови. По-перше, в одній області спостерігається найвищий рівень народжуваності, а в іншій — найнижчий, тож фахівці матимуть нагоду провести порівняльний аналіз. По-друге, обидва регіони постраждали від аварії на ЧАЕС, — пояснює Михайло ВОЛИНЕЦЬ, начальник відділу в справах сім’ї та молоді Рівненської облдержадміністрації. — Такі освітні центри працюватимуть у трьох напрямках: там надаватимуть консультації з юридично-побутових, медичних та тендерних питань. Натомість охочі координувати тато-школи матимуть можливість перейняти досвід і повчитися в містах (у тому числі й у Швеції), де заклади такого роду вже функціонують, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.
Відсвяткуємо День Ярила
5 та 6 червня в «Парку Київська Русь» під Києвом відбудеться свято народних традицій та обрядів — День Ярила. Про це повідомив автор проекту «Парк Київська Русь», президент благодійної організації «Слов’янський фонд» Володимир Янченко. На прес-конференції в УНІАН він нагадав, що ІІІ Міжнародний фестиваль «Парк Київська Русь» розпочався наприкінці квітня, а закінчиться в середині жовтня. Таким чином форум претендує на потрапляння до Книги рекордів Гіннеса як найдовший фестиваль. Його метою є популяризація давніх народних традицій та обрядів, демонстрація різноманітності та багатства нашої культури. Янченко сказав, що однією з таких традицій є святкування Дня Ярила, який у слов’янській міфології є богом Сонця і родючості.
— Ми намагаємося відстежити зв’язок між поколіннями, між минулим та сучасним. Вже пройшов фестиваль «Київська Русь XIII століття», попереду — фестивалі «Билини стародавнього Києва» IX—XI століть, Битва XV століття. Ми хочемо продемонструвати, наскільки різноманітна та багата наша культура. Саме тому виникла ідея відтворити давні народні обряди», — сказав В. Янченко.
У програмі свята будуть театралізована постановка «Народження Ярила», стрибки через вогнище, танок «Зустріч Зими з Весною», виступи школи бойових мистецтв «Великий степ», хороводи з гостями свята.
Нагадаємо, «Парк Київська Русь» є центром культури та історії, який створюється в селі Копачів Обухівського району Київської області. Головна мета — відтворення в масштабі 1:1 Дитинця Києва V—XIII ст. із максимальною історичною достовірністю й атмосферою Київської Русі. Загальна площа парку — 50 га. Територія Дитинця — 10 га. Дістатися до «Парку Київська Русь» з Києва можна за 45 хвилин. У вихідні дні з 9.00 у напрямі «Парку Київська Русь» курсують автобуси від станції метро «Видубичи» (зупинка біля «Фуршету»).
Випуск газети №:
№94, (2010)Рубрика
Тайм-аут