МОЗАЇКА

Джекі Чан знову співає
Відомий актор записав офіційну пісню Олімпіади-2008, яка пройде в Китаї в серпні 2008 року. Про це Джекі Чан повідомив на офіційному веб-сайті, передає BBC News. На запис пісні «Ми готові», яку актор виконав на мандаринському діалекті китайської мови, було потрібно три години. Раніше Джекі Чан уже випустив декілька своїх сольних альбомів. Текст і музику для пісні «Ми готові» написав Пітер Кам, який отримав цього року «Срібного ведмедя» за кращу музику до фільму «Ізабелла» на Берлінському кінофестивалі. У записі другої китайської версії пісні взяли участь понад 100 китайських поп-зірок.
«Країна близнюків»
На сході Африки багатоплідна вагітність трапляється частіше, ніж у Європі. Населення пов’язує це з харчуванням. «Країна близнюків» — табличка з таким написом висить на в’їзді до Іґбо-Ору, сільця на південному заході Нігерії, пише inopressa.ru. «Тут немає жодної родини, де б не було близнюків», — розповідає сільський голова Олейде Акіньємі. «У мого батька було 10 пар близнюків, у мене — 3. Але лише одна пара близнюків, хлопчик і дівчинка, вижили», — говорить 71- річний батько 12 дітей. Кількість близнюків, що народжуються в Іґбо-Орі, дивує навіть лікарів. У той час як частка однояйцевих близнюків у всьому світі приблизно однакова, в Західній Африці народжується надзвичайно багато двійнят. Особливо багато близнюків народжується в Нігерії. Згідно з результатами одного дослідження, в період з 1972 до 1982 року на 1000 вагітностей, що закінчилися пологами, припадало 45—50 багатоплідних. Це майже вчетверо більше, аніж у Європі чи США. Через гормональну терапію число народжених близнюків збільшилося і в промислово розвинених країнах. Багато хто пов’язує таке часте народження близнюків у Західній Африці з харчуванням. Діоскорея, яку тут вживають у їжу, містить гормон фітоестроген, який активізує роботу яєчників, приводячи до дозрівання двох яйцеклітин. І сільський голова Акіньємі вважає, що часте народження близнюків може бути пов’язане з харчуванням, адже мешканці цього регіону вживають у їжу плоди гібіскуса чи діоскорею. Гінеколог Акін Одукоґбе працює в університетській клініці в Ібадані, найближчому великому місті. «Люди гадають, що це пов’язано з їжею, — говорить лікар. — Але істинна причина цього феномена науці поки що невідома». Старша медсестра Міїбі Йомі вважає, що причина в генах. «Якщо в родині вже траплялася багатоплідна вагітність, то це передається з покоління в покоління». У Нігерії народження близнюків вважається божим даром і передвісником щастя. «До близнюків ставляться з більшою любов’ю, турботою і навіть повагою. Народження близнюків вважається добрим знаком», — говорить сільський голова. У доколоніальні часи, навпаки, народження близнюків вважалося поганою прикметою. Тому їх топили або вбивали іншими способами. Нерідко життя позбавляли й саму матір — її звинувачували в сексуальному зв’язку з двома чоловіками. Мешканці Йорубаленду, розташованого на південному заході Нігерії, досі вірять у те, що в близнюків одна душа на двох. Якщо один із близнюків помирає, для захисту іншого вирізається дерев’яна фігурка, в якій, як вони вважають, продовжує жити друга половина душі. Її одягають у той же одяг, «годують» і беруть із собою на ринок. Інакше, свідчить повір’я, другий близнюк не виживе. В інших регіонах Африки близнюкам також відводиться особливе місце. У ПАР близнюк, який залишився в живих, повинен у ніч перед похованням спати на труні мертвої дитини. У Малаві разом із померлою дитиною до труни кладеться її одяг. У Ботсвані вдаються до послуг шамана: він повинен вигнати дух померлого близнюка з тіла, що залишилося в живих.
Приватний... світлофор
На правобережжі Красноярська (Росія) встановлено світлофор, куплений за рахунок мешканців міста, повідомив РІА «Новостям» представник прес-служби ДІБДР міста. Це перший подібний випадок у Красноярську. «Благодійниками» виявилися приватні підприємці, чиї підприємства розташовано в промзоні правобережжя на важкій дільниці дороги. Раніше виїзд автомобілів із території підприємств на вулицю 60 лет Октября було утруднено: основною дорогою автомобільний рух завжди йде суцільним потоком. На даній дільниці дороги часто відбувалися різні ДТП. Підприємці самі запропонували ДІБДР та адміністрації Свердловського району профінансувати обладнання дільниці світлофорами й дістали відповідний дозвіл. Купівля та встановлення світлофора обійшлися у 800 тисяч рублів.
Випуск газети №:
№186, (2007)Рубрика
Тайм-аут