Перейти до основного вмісту

МОЗАЇКА

23 липня, 00:00

Путівка за... 1 дол.

В австралійському місті Брісбен стартував інтернет-аукціон. На ньому продають туристичні путівки всього за один місцевий долар. У рамках аукціону Ultimate Auctions будуть розіграні поїздки в такі популярні місця Квінсленда як Порт-Дуглас і Фрейзер-Айленд, повідомляє TourDaily.ru. Незважаючи на те, що торги починаються з суми в один австралійський долар, деякі лоти можуть бути продані і за великі гроші. Ця ініціатива була запропонована міністерством туризму штату. Крім того, з молотка піде можливість «приміряти» на себе посаду доглядача за коалами і «політати» на симуляторі Boeing-737. Серед інших цікавих маркетингових програм світових туроператорів можна назвати компенсацію поганої погоди під час відпустки, що пропонується французьким туристам.

Старовинне «диво техніки»

Найстаріший у Великій Британії працюючий телевізор знайдений в лондонській квартирі електротехніка Джеффрі Борінськи, який колекціонує старовинні телевізори і радіоприймачі, повідомляє ВПС. Борінськи придбав телевізор марки Marconiphone 1936 року випуску з екраном діагоналлю 12 дюймів (30 сантиметрів) десять років тому в іншого колекціонера і відтоді намагається надати йому первинного вигляду. Екран телевізора вбудований у дерев’яний корпус. Зображення, що проектується вертикально розташованою всередині корпусу електронно-променевою трубкою, відбивається в спеціальному дзеркалі.

На телевізорі є функція зміни звукового режиму та частоти кадрів, однак неможливо перемикати канали, оскільки в час його виготовлення у Великій Британії існував лише один канал. Старовинне «диво техніки» потрапило до Борінськи в чудовому стані, однак він вирішив замінити деякі сучасні деталі на старіші. «Попередній власник добре відреставрував панель телевізора, моєю ж метою було поступово змінити його електронні складові, щоб деталі телевізора були такими самим, як і 1936 року», — розповів колекціонер.

Телевізор марки Marconiphone досі працює, Борінськи іноді вмикає його, але лише на дві години. Колекціонер дивиться на ньому старі фільми 30—40-х років минулого століття, які, мабуть, дивилися люди, які жили в той час.

День хот-дога

Американці відсвяткують у суботу національне свято, про яке знають далеко не всі, проте яке набагато ближче серцю громадян США, ніж багато інших свят, — День хот-дога.

Загадкова історія походження хот-дога — соковитої, политої соусами сосиски в булочці. На честь називатися батьківщиною найпопулярнішої закуски претендує, насамперед. Німеччина, де багато століть тому навчилася виготовляти соковиті ковбаски і сосиски, найвідомішими з яких досі залишаються франкфуртські. Їли ковбаски з хлібом, тож оскаржити їхню близькість до сучасного хот-дога досить складно.

Головний конкурент Німеччини — Австрія зі своїми віденськими сосисками. Ведуться суперечки й щодо того, хто дав апетитній закусці або «снеку», як кажуть американці, неапетитну назву «гаряча собака». Одні історики стверджують, що словосполучення «хот-дог» вигадав німецький м’ясник Іоганн Георг Ланнер, який прозвав невеликі сосиски «маленькими собаками» (dachshund, пізніше почало переводитися як такса). Інші наполягають на суто американському походженні слова — в Нью-Йорку на початку ХХ століття карикатурист Тед Дорган зобразив торгівлю гарячими сосисками під час бейсбольного матчу, назвавши їх хот-догами. У відповідь на це вчені заперечують: звинувачення в тому, що сосиски виготовляються з м’яса собак, походять, щонайменше, з середини XIX століття.

Хай там як, але хот-дог залишається одним із головних блюд американського фастфуду і, ймовірно, однієї з причин національної американської біди — ожиріння. Згідно з даними Ради з хот-догів і сосисок, середній американець за рік з’їдає 60 хот-догів. Велика частина сосисок з’їдається влітку — в сезон барбекю — улюбленої літньої розваги громадян США.

Рекордсмени з поїдання хот-догів — мешканці Нью-Йорка, але, хай як це дивно, в міжнародному аеропорту Чикаго сосисок продається більше, ніж у міжнародних аеропортах Лос-Анджелеса і нью-йоркському Ла Гуардіа разом узятих.

До речі, хот-доги нерідко стають «героями» найрізноманітніших конкурсів. 2007 року був встановлений рекорд швидкості поїдання сосисок — 23-річний Джой Честнат із Каліфорнії умудрився за 12 хвилин з’їсти 66 хот-догів. А ось найбільший хот-дог був виготовлений не в США, а в Японії — 2006 року. Довжина сосиски становила 60 метрів, а довжина булочки, під якою вона знаходилася, — 60,3 метра.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати