Мужні українці
Традиційно наприкінці березня проходить церемонія вручення премії «Гордість країни-2006»
Iмена переможців обираються заздалегідь Наглядовою радою, до якої цього року увійшли: Богдан Ступка, Ніна Матвієнко, Семен Глузман, Сергій Бубка, Віктор Пінчук, Ірина Лисенко, Олександр Швець, Мирослав Попович та Юрій Башмет (премія ініційована «Новим каналом», газетою «Факти» та Фондом Віктора Пінчука). Слід зазначити, героїчні випадки, що протягом року відбуваються у нашій країні, досліджуються за матеріалами телепрограми «Репортер», а вже потім Наглядова рада обирає кандидатів та визначає близько десяти номінацій.
— Поява нових номінацій не суперечить формату програми, і Наглядова рада цілком може їх пропонувати, — розповіла «Дню» генеральний продюсер «Нового каналу» Оксана Панівська. — Окрім основної номінації, існує і грошова винагорода. Та, за бажанням героїв, її не розголошують. Цього року номінацій було шість.
«Видатні приклади відваги» (присуджується людям, які під час небезпеки ризикують собою, рятуючи тих, хто потребує допомоги) — героями номінації стали Віктор Гунько (с. Чулаківка, Херсонщна), Сергій та Віталій Стрільці (с. Нововознесенське, Херсонщина), Неоніла Гага (м. Ковель, Волинь). Вони врятували життя іншим, і не просто тому, що хотіли стати героями, а тому, що так вчинити підказало їхнє серце...
«Найкращим сусідом» виявився Ян Крюков, який врятував трирічного хлопчика, що впав із третього поверху. Хоча шансів встигнути практично не було, але саме в ту мить, коли дитина впала, Ян встиг добігти та врятувати малечу.
«Почуття обов’язку» (номінація, що присуджується за виняткові вчинки, продиктовані не лише професійним, але й, передусім, людським обов’язком). Перемогла киянка Рівіль Кофман. Незважаючи на те, що вона хворіє на розсіяний склероз, ця мужня 46 річна жінка знайшла спосіб, за допомогою якого не лише долає свою хворобу, але й допомагає іншим, даруючи надію на життя.
«Рекорд року» (присуджується тим, хто не просто демонструє можливості людини, а доводить, що вони — безмежні). Таким рекордсменом став киянин Ігор Ненько. У 31 рік він став не лише першим українцем, а й першим представником СНД, який переплив Ла-Манш.
Нагорода у номінації «Рідкісний талант» надається тим, хто розвиває свої здібності і здобуває нові знання, щоб допомагати іншим — її здобув провідний ортопед-травматолог Ігор Бойко (м. Дніпропетровськ). Цей лікар дбає про дітей-інвалідів. До того ж, він сам їздить дитячими будинками, щоб знайти малюків, яким потрібна його допомога.
«Лікарем року» став Михайло Макаренко, головний лікар київського пологового будинку №5. Пана Михайла називають «останньою надією жінок, що мріють про материнство, але яким забороняється вагітніти і народжувати».
Премію у номінації «Сила духу» присудили двом непересічним людям. Одному з найталановитіших українських дизайнерів Сергію Єрмакову, який внаслідок хвороби на цукровий діабет практично не бачить. Та завдяки міцності духу, вірi у себе та життя він вже одинадцять років творить чудові колекції, а кожна його сукня — витвір мистецтва. Відзнаки «Сила духу» удостоїлася й Наталя Ніколаєнко. ЇЇ ноги зрощені за спиною, а руки не можуть нічого втримати. Дітей із такою хворобою в Україні не багато, і до того ж, їх батьки залишають ще у пологовому будинку. Але страшна хвороба не завадила Наталії навчитися малювати та вишивати! Вона це робить, тримаючи пензлик та голку у зубах. Наталя самостійно навчилася «Петриківському розпису», а в майбутньому планує влаштуватися на роботу і стати дизайнером...
У багатьох присутніх з’являлися сльози на очах, але це, напевне, були сльози радощів з того, що в Україні є ким пишатися, з того, що у нас є люди, які здатні перемогти всі негаразди в житті та безкорисливо допомогти іншим, які потрапили у біду.