Музична мандрівка часом завдяки клавесину

11 квітня у Будинку актора знана українська виконавиця і мистецтвознавець Наталія Сікорська представить киянам свою нову програму «Євангелічні образи та сюжети в клавесинній музиці Й. С. Баха».
Це буде вечір музикознавчих досліджень та виконавської майстерності. В програмі прозвучать твори Баха в жанрах фантазії, фантазії та фуги, варіацій, прелюдії та фуги, токати, капричіо, концерту. Окрасою вечора стане сам інструмент, на якому гратиме Н. Сікорська. Це унікальний двомануальний клавесин — копія інструмента легендарного майстра Рюккерса 1612 р., який виготовив 2011-го знаний майстер із Росії Дмітрій Бєлов (а оригінал сьогодні знаходиться в Музеї музичних інструментів у Парижі. Він розписаний міфологічними сценами, має сім позолочених ніжок у вигляді козлиних ніг з копитами, а головний сюжет присвячено змаганню Аполлона і Марса).
Треба зазначити, що Наталія Сікорська багато робить, аби популяризувати твори композиторів епохи бароко. Завдяки їй український слухач міг долучитися до прем’єрних виконань практично всіх головних жанрів старовинної музики, включаючи оркестрові, сольні твори і велику кількість камерно-інструментальних опусів. Особливістю її почерку є не тільки яскраве виконання, а й ѓрунтовний аналіз сутності обраних творів, що базується на багаторічних наукових дослідженнях.
— У всьому світі одним із найпопулярніших напрямків у музичному виконавстві є так зване історично інформоване виконавство, або HIP (historical informed performance), знане у нас як «музична аутентика», — каже Наталія СІКОРСЬКА. — У країнах Східної Європи, зокрема в Україні, ця мистецька течія також має численних прихильників, як у колі професіоналів, так і серед слухацької аудиторії. Нині наші виконавці успішно конкурують із західноєвропейськими колегами на світових сценах. Зараз уже можна говорити про українську клавесинну школу, осередком якої є кафедра старовинної музики Національної музичної академії України. Найцікавішою та найпопулярнішою в царині клавесинної спадщини XVII—XVIII стст. є музика славетного Йоганна Себастьяна Баха. Могутнім джерелом натхнення його творчості в різних жанрах ставали образи Святого письма. Я запрошую слухачів разом здійснити захоплюючу музичну мандрівку в мистецькі таємниці минулого, а допоможе нам не казковий килим-літак чи машина часу, а клавесин.