Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Музика в День Короля

У Національній філармонії України відзначили свято Бельгії
17 листопада, 10:12
ФОТО ЮРІЯ ТОЦЬКОГО

Вже не перший рік замість звичних дипломатичних прийомів Посольство Бельгії відзначає День Короля в Україні чудовими концертами. У цьому чимала особиста ініціатива і власні уподобання посла  — Люка Якобса. Ще не минув «післясмак» торішнього концерту Дірка Броссе, яким було відзначено торішнє свято в Національній опері, як колег-послів та український істеблішмент запросили до Філармонії, що надала свою сцену ансамблеві Het Collektief.

У основному складі колективу, створеного 1998 року, п’ять музикантів, які сміливо поєднують у своїх програмах сучасну і класичну музику. До того ж класика звучить у цікавих і зухвалих сучасних аранжуваннях. До Києва ансамбль приїхав в розширеному складі — дев’ять осіб, включно з вокалісткою Лізбет Девос (сопрано), яка надає перевагу сучасним авторам. І робить це блискуче.

— Традиційно осінь, — сказав українською пан посол Люк Якобс, — час пам’яті про загиблих. Данина пам’яті у 75-у річницю масових вбивств у Бабиному Яру стала потужним та емоційним моментом роздумів над жахливими злочинами проти людства, їх наслідками і застереженням для нинішнього і майбутнього поколінь. Тому музичні твори, що прозвучали в концерті з нагоди Дня Короля, — захоплююче музичне вираження цих людських і моральних викликів. Для нас надзвичайно важливо зближувати Україну й Бельгію через взаємний культурний потік, який якнайповніше дає змогу людям зрозуміти одне одного. Тим паче, що цей рік — ювілейний у відносинах наших країн: дипломатичним відносинам Бельгія — Україна — 25.

Програма концерту складалася з творів композиторів ХХ століття, що внесли в музику тривожне звучання свого часу, — Ганса Ейслера, Ервіна Шульгофа, що загинув 1942 року у концтаборі, та одного з видатних її засновників, який вже став класиком нової музики, — Олів’є Мессіана.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати