Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Мистецький марафон триватиме аж до нашої перемоги!»

Леся КОРСАК – керівний партнер Музею сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку – про створення арт-батальйону
04 квітня, 13:58

До війни Музей сучасного українського мистецтва Корсаків був у Луцьку тією локацією, яка збирала найкращі творчі сили України і світу. Численні виставки, презентації, зустрічі з цікавими людьми… Напад росії вніс свої корективи. Тепер у приміщенні розважального центру «Адреналін-сіті» – тут розташований і музей – приймають вимушено переміщених осіб із місць, де тривали чи тривають бойові дії, лучан та всіх охочих навчають навичок поводження зі зброєю й азів тактичної медицини…

Проте кожного дня, без вихідних, з 25 березня тут триває «Мистецький марафон у музеї Корсаків», і його творці та учасники об’єдналися в арт-батальйон. Далі – пряма мова Лесі Корсак.

– Чому ми розпочали мистецький марафон? Ми довго думали: а що можемо зробити для нашої перемоги ще, крім того, що вже робимо? Адже мистецтво також відіграє велику роль, воно також на передовій. Ми закликали усіх творчих людей, яким є що сказати у цей непростий час, вступати у наш арт-батальйон. Мистецький марафон триватиме аж до нашої перемоги!

Мистецтво має багато функцій: пізнавальну, естетичну, комунікативну. Але мистецтво ще й має такі дуже сильні функції, як компенсаторну і психотерапевтичну. І в теперішній час ці функції поповнюють нестачу сил у людей, бо вони в депресивному стані, і мистецтво адаптує до умов життя, втішає, заспокоює, і підтримує надію. Тому ми переконані, й під час перших зустрічей уже переконалися, що наші відвідувачі не просто побувають на цікавій події, а й зможуть розвинути свій естетичний інтелект, здобудуть новий досвід і зможуть сублімувати негативні емоції, відволіктися.

– Кого ми запрошуємо вести зустрічі на мистецькому марафоні?.. Це можуть бути письменники, будь-які люди, які володіють яскравим творчим словом. Можуть бути композитори, співаки, актори, викладачі мистецьких закладів.

Розпочинала мистецький марафон відома волинська мисткиня Олена Будаш, яка читала свої вірші. Ми слухали поезію відомого українського письменника, літературного критика, перекладача, члена Національної спілки письменників України Миколи Мартинюка, виступила Ніна Ігнатова, луцька піснярка, поетка та акторка театру «Гармидер», її ще називають «джазовою бешкетницею», співала й українською, й англійською. Виступала Галина Конах, волинська співачка, керівниця студії SoloWay, учасниця 4-го сезону телевізійного співочого талант-шоу «Голос країни»… Відбувся майстер-клас у межах «Арт-батальйону» із мозаїки від луцької художниці Анастасії Малімон. Прийшло аж 23 людини! Ми доставляли і доставляли столи… Люди так дякували, були такі щасливі!

А Наталка Кумановська, відома наша мисткиня, не просто провела майстер-клас із графіки, це була повноцінна лекція з історії України, нашої минувшини, повноцінний сеанс психотерапії та екскурс у майбутнє.

– Зараз у нашому арт-хостелі мешкають люди, яких я не люблю називати біженцями, це тимчасово переміщені особи, люди, які на собі пізнали страхи війни. Ми їх завжди запрошуємо на наші мистецькі зустрічі, але приходить кілька осіб, і все. Вони ще не відійшли від пережитого, ще не подолали депресію, і це зрозуміло. Тому ми йдемо і до них, проводимо майстер-класи просто у хостелі. Бо людей треба повертати до життя, бо має перемогти життя, а не морок.

– Ми сподіваємося, що у нас все вийде, що ми матимемо сили і можливості для щоденного мистецького марафону. Обіцяють виступити артисти з Волинського народного хору, хочемо, щоб бодай невелику виставу поставив наш театр «Гармидер». Ми всіх закликаємо вступати до нашого «Арт-батальйону». Ми так його назвали, а потім нам сказали, що «арт» – це ж можуть сприймати і як артилерійський… Але ми вирішили не змінювати назви. Є батальйони військові, є медичні, є бізнесові, а ми – мистецький, проте творчі люди – це теж свого роду артилерія проти ворога.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати