Перейти до основного вмісту

Непотоплювані технології

10 лютого, 00:00
Washington ProFile опублікував перелік десяти технологій, які вижили, попри те, що їм пророкували загибель.

Механічні годинники. Електронні годинники нині мають десятки функцій, недоступних їхнім механічним побратимам. Однак поліпшення якості електронних годинників не поховало механічні аналоги. У США підлітки та молоді люди віддають перевагу електронним годинникам, однак з часом вони переходять на традиційні пристрої вимірювання часу.

Матричні принтери. Поява лазерних принтерів не знищила їхніх матричних побратимів. Вони почали користуватися меншим попитом у населення, але не втратили свого значення в бізнесі. За їх допомогою зручніше роздруковувати бухгалтерські відомості, їх можна застосовувати для друкування документів, які потребують більшої ширини паперу тощо. Більшість компаній — виробників принтерів не зупиняють випуск матричних принтерів і постійно вдосконалюють їх.

Друкарські машинки довели, що можуть бути надійнішими, ніж комп'ютери. Їм не загрожують віруси, документ не може бути знищений внаслідок програмного збою тощо. Крім того, для дуже багатьох людей, які не мають знань у сфері комп'ютерних програм, друкарські машинки часто є палочками-виручалочками: наприклад, коли необхідно вдрукувати кілька слів у готовий документ.

Радіомовлення. Після початку «ери телебачення» здавалося, що дні радіо добігають кінця. Однак радіо вижило завдяки своїй унікальній особливості: для отримання інформації через приймач немає необхідності цілком концентруватися на ньому. Радіо зберегло своє значення як транслятор найсвіжіших і термінових місцевих новин. Крім того, радіоприймач на батарейках може працювати, коли не функціонують ТБ і комп'ютер — наприклад, під час туристичного походу або у разі відключення електроживлення.

Пейджери. Після того як мобільні телефони стали дешевшими й доступнішими, пейджери не зникли. Їх продовжують використовувати поліція, пожежники, служби екстреної медичної допомоги, бізнес-структури. Як правило, пейджери менш піддаються впливу різних перешкод, а власники пейджерів менше ризикують вийти із зони прийому повідомлень.

Бобінні магнітофони. З появою касетних магнітофонів, а пізніше програвачів компакт-дисків і MP3-файлів, кількість бобінних магнітофонів значно зменшилася, але вони не зникли. Навіть більше, багато студій звукозапису використовують їх для отримання більш живого й природного звуку. Останніми роками з'явилися нові моделі «бобінників», призначені для використання в домашніх умовах.

Вакуумні лампи. Поява транзисторів тимчасово поховала лампову електроніку, однак лампи знайшли свою нішу. Їх використовують багато компаній грамзапису. Крім того, лампові електронні пристрої досі перебувають у резерві державних організацій США: вважається, що в деяких умовах вони демонструють надійнішу роботу, ніж сучасні аналоги.

Факси продовжують використовувати для передачі документів, зображень, привітань. Служби маркетингу та збуту багатьох компаній вважають, що саме факсом краще відправляти комерційні пропозиції: вважається, що споживачі уважніше прочитують факси, ніж послання електронною поштою.

Універсальні суперкомп'ютери. Вони займали великі кімнати і здавалися динозаврами на фоні настільних персональних комп'ютерів. Однак їх продовжують використовувати банки, страхові та виробничі компанії, багато спецслужб. Подібні пристрої стають дедалі досконалішими, і за всіма показниками, крім розміру й ціни, перевершують звичайні PC. Крім того, суперкомп'ютери рідко підключені до Інтернету, тому їм не загрожують віруси та вторгнення хакерів.

Комп'ютерна мова Fortran. Ця мова програмування з'явилася у 1960-х роках і поступово втратила своє значення. Однак її продовжують використовувати завдяки двом якостям — простоті та високому рівню пристосовуваності до нових потреб. Тому професійні програмісти продовжують писати програми на Fortran.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати