Перейти до основного вмісту

Оперні діви... канарейки та красуні амадини

Побувавши на виставці в київському Будинку природи, можна погодитися з гіпотезою про те, що одним із витоків появи музики на Землі є пташиний спів!
04 червня, 12:53
ФОТО З САЙТА AMADINA.COM.UA

Французький композитор Олів’є Мессіан, якого надихнув спів пташок, присвятив їм немало творів, зробивши пташині голоси елементом своєї музичної мови. «У співі пташок ніколи не буває помилок у ритмі, мелодії або контрапункті, — говорив маестро, — ... їхній спів — наймузичніший, найближчий нам».

У виставковому залі Будинку природи пройшла виставка співочих та декоративних пташок. Пернаті співають на різні голоси. Особливо старається кучерява канарка в ореолі золотистого пір’я — дзвінко насвистує мелодію чарівної краси, нагадуючи оперну діву. Молодий чоловік відповідає на запитання відвідувачів, чому клітки такі маленькі? Виявилося, що вдома пташок тримають у просторих вольєрах, а в клітках — лише на виставці. Консультант Ярослав НИЗЕНКО, студент-орнітолог, учасник секції співочих і декоративних пташок при Київському міському Будинку природи, захопився пташиним світом з дитинства, а зараз у нього вдома живуть амадини, канарки й інші пернаті.

— У цих пташок спокійна вдача, привабливий зовнішній вигляд, цікава поведінка і дуже красивий спів, — розповідає Я.Низенко. — Цікаво спостерігати за амадинами Гульда в період залицяння: самець бере в дзьоб соломинку і довго, незвичайно красиво танцює перед самочкою — показує їй, що готовий вити гніздо. До речі, вперше амадинів Гульда виявив в Австралії англійський біолог Джон Гульд у середині ХІХ сторіччя, був вражений їхньою красою і назвав цей вид на честь коханої дружини.

Так, хто хоч раз побачить амадинів, не забуде ніколи! Груди синювато-бузкові, черевце золотисто-оранжеве, шийка чорна, спинка і крила зелені, потилиця, тонка смужка під горлом і пір’я хвоста блакитні, а дзьоб — біло-червоний.

А ще відвідувачів потішали амадини зеброві та японські, червоноголові і карміноволобі, очеретяний астрильд, вогненний ткач, папуги-нерозлучники, корелла, граціозна діамантова горлиця, енергійні чижик, снігур і щиголь. Чудова папуга жако, на думку орнітологів, має інтелект п’ятирічної дитини, усвідомлено розмовляє та відповідає на запитання. Дуже багато канарок — співочі, декоративні та кольорові. Цих пташок, родом із Канарських островів, завезли до Європи в ХVI сторіччі, де протягом 500 років вони стали одними з улюблених домашніх вихованців.

Розповідає Лідія Хижняк, секретар секції співочих і декоративних пташок: «Наші виставки проходять чотири рази на рік, наступна відбудеться у вересні. Прагнемо кожного разу потішити новим видом, особливими екземплярами, проводимо екскурсії для школярів. А раз на рік проводимо Всеукраїнський конкурс співу канарок — на кращий сольний спів (у грудні, коли вони максимально активно співають). Пташку готують, вона повинна не просто заспівати, що їй заманеться, а особливий набір колін, декілька мотивів, у певній послідовності. Захід проходить у закритій залі, в повній тиші, і всі із завмиранням серця чекають, коли пташка заспіває.

Наша секція — спільнота людей, які закохані в пташок, причому не всі фахівці, багато аматорів. Ми готові ділитися знаннями. Мати пташок корисно для сімей, у яких є діти, щоб запропонувати їм — як альтернативу комп’ютерним іграм — прекрасне заняття, залучити до того, чого ми у великих містах позбавлені. Я мама двох дітей і знаю, як важливо, що вдома мої хлопчики бачать частинку живої природи. Крім того, будь-який вихованець привчає дітей до відповідальності, адже пташка, це крихітне створіння, повністю залежить від твоїх старань, уваги і любові».

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати