Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Пластична хірургія: як не помилитися?

30 травня, 00:00
Записала Людмила КИРИЧЕНКО

Часто на тернистому шляху надбання краси пластична хірургія - це пристань останньої надії, іноді єдиний шанс позбавлення від фізичної недосконалості, котра породжує всілякі комплекси. Але як уникнути помилки? Яким чином звести ризик операції до мінімуму? Де можна отримати найбільш кваліфіковану допомогу? Ці запитання ми вирішили переадресувати відомому в Києві хірургові, віце-президенту асоціації пластичних хірургів України, керівнику Центру пластичної та реконструктивної хірургії Івану Кебуладзе.

- Я порадив би тим, хто, як вони вважають, потребують послуг хірурга-пластика, без поспіху зібрати всю наявну інформацію про діючі і територіально доступні клініки пластичної хірургії, - сказав пан Кебуладзе. - Під час першого ж відвідання клініки пацієнт має право ознайомитися з усією інформацією, яка його цікавить, у першу чергу, - з ліцензією Міністерства охорони здоров'я України, котра надає цьому медичному закладові право виконувати відповідні оперативні втручання. Має бути дозвіл на застосування тих чи інших медичних препаратів (імплантантів, клеїв тощо), а також текст угоди, яка укладається між пацієнтом та клінікою. Пацієнт має право також отримати повну інформацію про форми та методи проведення лікування, про умови утримання у клініці. Такі дані з різних клінік допоможуть зробити усвідомлений та правильний вибір.

Успіхи сучасної пластичної медицини безпосередньо пов'язані з використанням різноманітних матеріалів (фахівці називають їх імплантантами), з допомогою яких можна "ліпити" обличчя та фігуру, надаючи їм нової, досконалішої форми. У світовій практиці використовується ціла низка таких матеріалів. Це і силікон, і колаген, і біогель. У попередні десятиріччя силікон був чи не єдиним і найпоширенішим матеріалом в арсеналі пластичних хірургів. Проте застосування силіконових протезів для надання досконалішої форми жіночим грудям викликало і досить велику кількість ускладнень, що в підсумку призвело до заборони використання цього матеріалу в багатьох країнах. Останнє повідомлення прийшло із Франції, де 28 травня минулого року було заборонено застосування силікону.

Колаген широко застосовується в Америці і в цілій низці країн Європи. В Україні та Росії цей матеріал не знайшов поки що широкого поширення. Колаген - натуральний продукт, який виробляється з колагену вола і оброблений таким чином, що стає максимально наближеним до людського. Застосування цього препарату практично не викликає ускладнень, і він з успіхом використовується для згладжування глибоких носогубних складок, для видалення зморщок навколо рота та перенісся. Серйозним мінусом колагену є те, що він із плином часу повністю розсмоктується в організмі людини, і процедуру необхідно повторювати кожні 4 - 8 місяців. У деяких випадках цей препарат може викликати алергічну реакцію, але попереднє проведення проб зводить практично до нуля ризик його використання.

І, нарешті, біогель. Появі цього матеріалу пластичні хірурги завдячують українським хімікам, які ще десять років тому синтезували цей біоматеріал медичного призначення, один із різновидів якого отримав назву ПААГ "Інтерфал". Він є ідеальним, біосумісним, суперочищеним імплантантом у людському тілі. Після введення до різноманітних анатомічних органів він не змінює своїх властивостей і залишається абсолютно інертним у тканинах довічно, забезпечуючи необхідний функціональний та косметичний ефект.

З допомогою цього біогелю можна надати ідеальної форми жіночим грудям, виправити форму ніг, усунути глибокі носогубні зморшки, відкоригувати форму губ, щік та підборіддя. Його ефективно застосовують для усунення чоловічої імпотенції та для корекції форми статевих органів. Останні досягнення в галузі виробництва ПААГ "Інтерфал" пов'язані з випуском його у формі пасивних формостійких протезів, які за своїми якостями мають низку переваг перед відомими у світі аналогами. Жінки після мамопластики біогелем можуть народжувати та годувати груддю вже через 12 місяців після проведення маніпуляції.

Але, користуючись можливістю звернутися до читачів однієї з найпопулярніших газет, - сказав наостанку Іван Михайлович, - я хочу відзначити: мій більш ніж десятирічний досвід роботи в галузі пластичної хірургії підказує, що некрасивих людей немає. Тому роль хірурга-пластика зводиться до того, щоб за допомогою голки та скальпелю лише розставити правильні акценти і підкреслити те найпривабливіше, що є в кожній людині.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати