По «Чайці» на «табуретках»
Скутеристи вперше змагалися за Кубок Києва![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20050830/4155-8-1.jpg)
У неділю спортивний трек спорткомплексу «Чайка» приймав на своєму полотні I Кубок Києва з кільцевих гонок на скутерах «Defiant Cup». Якщо ви думаєте, що це ті самі «привиди» з моторчиком, які раз-по-раз виринають із автомобільних потоків якраз перед вашою машиною або які проносяться в кiлькох сантиметрах від вас на пішохідному переході, то ви праві. На Кубку Києва в основному якраз і було представлено звичайні серійні скутери з об’ємом двигуна до 50 куб. см. Демократичнішого моторного транспорту не вигадаєш. Купити його можна вже починаючи з $250—300, щоправда, не новий. На картодромі продавалися моделі за $1000 й вище. Але в заїжджих скутеристів це викликало лише посмішку. Кращий скутер — не обов’язково найдорожчий, але обов’язково найулюбленіший. А ім’я йому дадуть на зразок «Гроза доріг» і настройки старанно підведуть, щоб вирвати з граничних для таких малюків 60—70 км/годину.
Отже, ранесенько, знявши непотрібний багажник, 20 сміливців ринулися на штурм траси, відчайдушно змагаючись із часом та нервами у кваліфікації. З одного боку, доволі потішно було спостерігати за повністю екіпірованими у шкіряний мотоциклетний захист і шолом скутеристів, iз іншого — безпека, звичайно, понад усе. До того ж, зовсім не потішно було уявляти як вони відчувають себе в такій броні під пекучим майже 30-градусний сонцем. Практично відразу ж стало зрозумілим, що один гонщик виступає явно не у своїй лізі. Його скутер гарчав як спортивний мотоцикл й обганяв конкурентів як повзучих черепах, привозячи їм 6—10 секунд на колі! Таким спритним виявився гість турніру з Пітера Тимофій Ольшанський, що, загалом, закономірно. В Росії професійні змагання на скутерах відбуваються вже протягом п’яти років. І тамтешні спортсмени тюнингують свої «байки» до 70 куб. см. Змагаються вони у класі «Open», тоді як українські дебютанти внаслідок технічних характеристик поки що вище класу «бізнес» і «Defiant» стрибнути не взмозі. До речі, Тимофій прибув до Києва потягом, перевозячи скутер...у мішку. Перед турніром жив у спартанських умовах — прямо біля траси в наметі, біля якої і збирав свою «табуретку». Саме так на сленгу називається «скутер». Крім нього на турнірі були й інші професійні гонщики. Наприклад, відомий в Україні мотогонщик Андрій Оністрат. Коли стало ясно, що пітерська «табуретка» набагато швидша за вітчизняні, було вирішено заявити її поза конкурсом. Із величезним відривом вона й перемогла. Що стосується офіційного переможця, то ним став Сергій Григорович. Другим на фініш прийшов Андрій Оністрат, третім — Ігор Школьний.
Головний організатор та ідейний натхненник змагань Володимир Могила поділившись планами, розповiв, що найближчим часом хоче провести чемпіонат України з скутерських гонок. Не завадило б і будівництво нової траси, яка, до речі, згодилася б і кільком федераціям. Організацією турніру, який супроводжувався грою діджеїв, показовими заїздами гонщиків і конкурсами, Володимир Могила залишився задоволеним. «Ми відразу ж поставили високу планку нашому турніру. Тому надалі треба буде організовувати все ще краще».
На жаль, скутерське свято за великим рахунком залишилося швидше внутрішньою справою професіоналів. Власників мотоциклів і скутерів на «Чайці» було значно більше ніж глядачів. І це — незважаючи на вхідний квиток ціною всього 5 гривень. Проте вже на наступному Кубку організатори сподіваються побачити більше глядачів. Причому з особистим зацікавленням. Адже скутер доступний практично кожному. Але при цьому він є фактично трампліном у великий мотоспорт, про який мріє багато хто.