«Поглянь в очі ...власній шубі»
У Києві вiдбулася небувала акція протесту![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20071212/4217-8-1.jpg)
Пікет проти використання натурального хутра стояв на перехресті вулиць Саксаганського та Великої Васильківської (під магазином «Хутро»). На півторагодинну офіційно заявлену демонстрацію протесту зібралось два десятки активістів у закривавлених масках тварин. Вони роздавали перехожим листівки, у яких, зокрема, наводились статистичні данні про те, скільки соболів, морських котиків та лисиць вбивають заради однієї шуби. Пікетувальники також тримали плакати з написами : «Я хочу жити!». У мегафон лунали гасла: «Надел мех — убил живое!», «Мех для животных, не для людей!», «Нет убийству ради моды»!
Акція протесту пройшла 9 грудня — у Всесвітній день боротьби проти жорстокого вбивства тварин заради шкури та хутра, і київська акція — частина масштабних заходів. Нинішня акція була присвячена освітленню фактів жорстокого вбивства бєльків (дитинчат гренландського тюленя), яких заради ніжного хутра вбивають у віці двох тижнів. Народжуються ці тваринки в затоці Св. Лаврентія в Канаді та на Білому морі в Росії.
Резонно зауважено, що ми, сучасні люди, опікуємось нашими домашніми улюбленцями — котиками, собачками, морськими свинками — і в той же час пропагуємо вбивство інших тварин лише заради моди. Сьогодні шкіряно-хутряна індустрія приховує таємниці: тварин не просто вбивають, а жорстко нищать, здираючи з iще живих тварин шкуру, а для вбивства використовують отруту, шкідливий газ, задушення, перелом хребта. Наприклад, для однієї шубки треба вбити: 40—80 соболів, 55 норок, 100—400 білочок, 60 куниць, 11 борсуків, близько 30 королівських кролів, 125 горностаїв, 8 тюленів, 30 ондатр… А відходи діяльності ферм хутряного тваринництва містять велику кількість фосфору та азоту, що забруднюють ґрунтові води. При виготовленні шуб використовуються каустичні хімікати, а затрати енергії на виготовлення однієї натуральної шуби у 20 разів перевищують затрати на виготовлення аналогічної штучної шуби!
Крім того, умови, в яких вирощують тварин на фермах, прирівнюються до умов концтаборів часів Другої світової війни.
Названо також альтернативи хутру — сучасні штучні матеріали, які не поступаються натуральним за тепловими властивостями, а також є більш практичними та доступнiшими. Це, наприклад, штучне хутро, синтепон, холофайбер, спанбонд, ватин.
У Києві активістами руху виступають молоді люди віком 16—25 років, але підтримують засади «Не вбий» і люди старших поколінь.
— Серед нас багато вегетаріанців, ми не просто не вживаємо м’яса, а й відмовляємося від усіх продуктів тваринного походження, — розказала Даша Коновалова, активістка руху. — Особисто я лактовегітаріанка, тобто можу дозволити собі вживати молочні продукти. Жоден з нас не вдягає шкури чи хутра. В Україні рух проти вбивства тварин ще не дуже потужний, бо тільки починає набирати обертів. Увагу суспільства ми намагаємося привернути подібними акціями. Ми хочемо пробудити суспільну свідомість: люди повинні дізнатися, як роблять шуби, скільки тварин вбивають для цього. Ми розказуємо, які компанії відмовилися від тестування своєї продукції на тваринах і виготовлення виробів із натурального хутра.
У Великiй Британії, Голландії, Австрії, Швейцарії, Швеції, Італії та інших країнах існує повна або часткова заборона «вирощування хутра» на фермах. Полювання на тварин за допомогою силець та капканів заборонене в усіх країнах, окрім Росії, США та Канади. Бельгія ввела повну заборону на імпорт, виготовлення та продаж хутра тюленів.
Проти натуральних хутряних виробів виступають відомі особистості: Кім Бессінджер, Пол Маккартні, Бріджит Бардо, Мобі, Джордж Майкл, співачка Пінк, Памела Андерсен, Лайма Вайкуле, Артемій Троїцький, Олена Коркова, Олексій Мартинов та інші.
Такі знамениті дизайнери, як Стелла Маккартні, Кельвін Кляйн, Вiв’єн Вествуд, Кеннет Коул, Ральф Лоурен відмовились від пошиття одягу з натурального хутра. Деякі бренди заявили про свою відмову від використання хутра у своїх колекціях: J. Crew, Calvin Klein, Mango и Zara, Prada, Guess, TopShop, Polo Ralph Lauren, С&A, Peek & Cloppenburg, Kleider Bauer, Burton, Clerys Departament Store (Ірландія), Кастро (Ізраїль), Charmone та інші.