Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Профільний розріз»

«Мандрівна експозиція» сучасного мистецтва Закарпаття дісталася Кошиць
14 вересня, 10:40
РОБОТА ІВАНА ШУТЄВА / ФОТОРЕПРОДУКЦІЯ АВТОРА

Наприкінці січня цього року в угорському Мішкольці дебютувала пересувна ретроспективна виставка провідних живописців та скульпторів Закарпаття під назвою «Профільний розріз» (див. «День» №11, 28 січня 2016). Експозицію склав 71 твір 31 автора, котрі належать до кількох творчих генерацій, представляють різні види, жанри, стилі мистецтва, входять до різних об’єднань. Серед них — В. Микита, І. Бровді, І. Шутєв, З. Мічка, В. Свалявчик, С. Шолтес, Б. Кузьма, О. Кондратюк, І. Дідик, Ф. Ерфан, Б. Корж, Л. Мадяр, В. Вовчок, А. Коприва, П. Матл, Н. Сіма-Павлишин, А. Іванчо та інші.

Відтоді з творчим доробком видатних майстрів пензля та різця Срібної Землі мали нагоду ознайомитися поціновувачі високого стилю ще трьох угорських міст — Дебрецен, Будапешт та Ерд. А 10 вересня фінальною точкою цього своєрідного мандрівного вернісажу стали словацькі Кошиці — місто, яке у 2013 році, разом із французьким Марселем, мало статус «Культурної столиці Європи».

Словаки розмістили виставку у модерній галереї міського арт-комплексу Kulturpark, розташованій у колишніх військових казармах, перетворених стараннями зодчих під час підготовки до культурницьких акцій 2013 року в надсучасний культурний парк-комплекс.

«Ідея проведення такої виставки закарпатського мистецтва в Угорщині існувала давно, однак її реалізація стала можливою лише сьогодні стараннями Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, — пише у передмові спеціально виданого до цієї події каталогу «Коріння і крона. Зріз сучасного мистецтва Закарпаття» директор Закарпатського художнього музею імені Й. Бокшая Франциск Ерфан. — Значення подібних виставок неможливо переоцінити з позицій вільного спілкування та ознайомлення творчої інтелігенції з проблемами та досягненнями в культурному просторі Європейського Союзу та усвідомлення нашого місця у ньому».

«Обмінні культурні заходи є дуже важливими, адже, за винятком особистих зв’язків між окремими митцями, якихось системних і резонансних заходів для ознайомлення найближчих сусідів із сучасним мистецтвом одне одного, майже не відбувається і над цим маємо спільно працювати, — зауважив віце-генконсул Угорщини в Ужгороді Ласло Віда, котрий зі своїм кошицьким колегою відкрили виставку. — У відповідь на презентацію творчості закарпатських митців, уже наступного року плануємо представити доробки групи художників-графіків з Мішкольца та митців-постмодерністів з міста Ерд в Ужгороді, Мукачеві, а також у Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях».

Виставка у Кошицях триватиме до 25 вересня. Тим часом «мандрівною експозицією» сучасного мистецтва Закарпаття уже виявили бажання познайомитись у Львові та Чернівцях.

А 15 вересня метри образотворчого мистецтва Закарпаття знову будуть у центрі уваги. Голова обласного осередку НСХУ Борис Кузьма поінформував, що у столичному Центральному будинку художника відбудеться відкриття ювілейної виставки Закарпатської обласної організації НСХУ, приуроченої до її 70-ліття.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати