Перейти до основного вмісту

Просто рокоманія

11 жовтня, 00:00

Щоб там не казали, а час таки вносить свої корективи в кожне поняття. Наприклад, на початку свого виникнення поняття «доля» асоціювалося у свідомості людей зі своєрідним молодіжним протестом проти усталених життєвих принципів суспільства споживання, проти міщанства. У цей час часто «роковими» називають такі гурти, музику яких раніше віднесли б до розряду, якщо не традиційної естради, то принаймні до течії альтернативної. Підтвердженням цьому є «набір» учасників фестивалю «Просто рок», який нещодавно проходив у столичному Палаці спорту. Чи то нинішня рок-музика якраз і є тим самим, чого не вистачає українській молоді, чи то Київ не влаштовує тієї кількості концертів, що організовуються останнім часом, але глядачів у Палаці спорту зібралося ну дуже багато, незважаючи на те, що квитки коштували досить дорого — від 20 гривень. Скоріше, друге припущення стоїть ближче до істини, позаяк дехто з тих, хто йшов на концерт, навіть не знав, ким саме він іде захоплюватися.

Варто відзначити, що «тусовка» вже почалася в підземному переході біля Палацу спорту, та й то, навіть не «тусовка», а підзарядка алкогольними напоями. Між іншим, для молоді, що не уявляє собі свята без міцних напоїв — це було мудре рішення, позаяк, незважаючи на те, що спонсором концерту, крім «Кока-кола», була торгова марка «Таллер», напоїв iз «градусом» під час концерту в Палаці спорту не продавали. Проте компанії «Кока-кола», представники якої вiдважно проїжджали новомодними скутерами вздовж фойє, все ж вдалося підняти настрій, який у багатьох було погіршився у зв’язку з цим, після розіграшу цінних призів спільно з «Філліпс» серед присутніх, наприклад моторолера та музичних центрів.

І все ж про головне. Традиційно «Просто рок» представляв не тільки «старожилів» сцени, але також відкривав нові імена на «роковому» небосхилі. Наприклад, для російсько-українського проекту «зе.ру» поява на сцені Палацу спорту стала першим великим виступом iз моменту його створення. Хоч про сам колектив особливо й не розкажеш і вже, тим паче, про яке-небудь новаторство в їхній творчості: адже як у зовнішньому вигляді лідера і соліста Еліо (в миру — Михайла Хімічева) і загального музичного стилю команди, так і у відеокліпах «новонародженого» проекту, що активно розкручується, надто вже проглядається «ірландський слід» — вплив відомої групи «U 2». Мабуть, присутні також усвiдомили для себе щось подібне, позаяк перша частина фестивалю (в якій, крім «зе.ру», виступили «Імпала» і «Тотал») пройшла дещо мляво і особливого ентузіазму в масі не викликала.

Ліс рук і засвічених запальничок (традиційний показник визнання виконавця народом) здійнявся в небо тільки з появою на сцені «метрів», тобто з нетерпінням очікуваних «Чайфу», «Скрябіна», «Океану Ельзи», розкритої тільки під час концерту таємниці — родзинки фестивалю — «Муммій троля» і В’ячеслава Бутусова. Останній тримався підкреслено суворо і всіма зусиллями намагався довести, що присутність групи «Наутілус Помпіліус», яка колись супроводжувала його, абсолютно необов’язкова. Відома істина про те, що хіт за будь-яких обставин пройде на «ура», і цього разу виправдала себе. Почувши перші акорди пісні «С причала рыбачил апостол Андрей», публіка вже могла пробачити Бутусову все: і відсутність нових пісень, і невиразний виступ. Це ж саме стосується й «Чайфу», який традиційно для гастролерів не забув «відважити» парочку компліментів стольному граду Києву, а також його жіночій половині. Крім однієї нової пісні, «Чайф» також «виїхав» на старих безпрограшних хітах. Хоч публіка, судячи з усього, саме на це й очікувала. Солодкуватий Ілля Лагутенко, поява якого була для багатьох великим сюрпризом (виступу «Муммій троля» в афіші не було) порадував своїх шанувальників єдиною новою піснею, зміст якої залишився таким же загадковим, як і сам Ілля. У пісні про «літню спеку» основною фразою, що повторювалася з метою кращого засвоєння разів 15, стала: «Ты, наверное, шутишь, голову мутишь». Але публіка й на це не звернула уваги, позаяк Ілля and Ко став уже давно дуже одіозною постаттю на небосхилі шоу-бізнесу.

На жаль, на тлі загальної любові до таких фабрикантів хітiв рок- музики дещо в тіні залишилися справді цікаві та перспективні виконавці, зокрема пiтерський гурт «Сегодня ночью» і молдавани «Здоб ши Здуб». Останнім вдалося продемонструвати свіже рішення — синтез молдавських і балканских народних мотивів і важкої рок-музики. Та все ж реакція у відповідь пішла лише після виконання відомого хіта групи «Кіно» «Видели ночь». Отже, мабуть, новаторство в сучасній рок-музиці сьогодні не в моді, воно ж залишається надбанням лише окремих «гурманів» рок-музики.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати