Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Сенсація сезону: вперше Валерій Гергiєв у Києві

15 жовтня, 00:00

19 жовтня в Національному Палаці «Україна» відбудеться єдиний і унікальний концерт Симфонічного оркестру і Хору Маріїнського театру (Санкт- Петербург) під керуванням маестро Валерія Гергієва, який прилетить до Києва лише на один день iз Нью-Йорка, відірвавшись заради української публіки від репетицій опери П. Чайковського «Мазепа» на сцені Метрополітен-Опера.

Для Києва Гергієв обрав приголомшуючу програму: Сергій Прокоф’єв — кантата для хору і оркестру «Олександр Невський», Петро Чайковський — увертюра-фантазія для оркестру «Ромео і Джульєтта», Модест Мусоргський — «Картинки з виставки» в оркестровці Моріса Равеля. Як він сам говорить: «Я диригую тим, що вплинуло на моє життя». «З однаковим задоволенням диригую і оперою, і балетом і симфонією. Розрізнюю тільки музику — хорошу і погану».

Те, що чекає Україну цього дня, — замало назвати сенсацією сезону. І навіть року. Анітрохи не применшуючи достоїнств різноманітних і чудових гастролей, що відбулися в рамках проведення Року Росії в Україні, без перебільшення можна сказати, що приїзд Гергієва в нашу країну вперше — це подія епохальна! Адже про виступи цього легендарного Музиканта, що входить до трійки кращих світових диригентів, в будь-якій країні світу мріють не тільки меломани цієї країни, а її королі, принци, президенти та інші сильні світу сього. Не буде також перебільшенням сказати, що за цією феноменально артистичною особистістю по всьому світу «ганяються» найбагатші люди планети, щоб тільки почути, як звучить оркестр під його керуванням. Особливо, коли він диригує російською музикою.

Тут без будь-якого PR-арного пафосу можна стверджувати — на концерті 19 жовтня очікується присутність не тільки культурної і ділової еліти українського суспільства, але і перших осіб держави. Тим більше, що проект проходить під патронатом Посла Російської Федерації в Україні Віктора Черномирдіна.

З оперною і балетною трупами Маріїнського театру Гергієв працює до 250 днів на рік. З 1995 — він головний запрошений диригент Роттердамського філармонічного оркестру, а з 1997 — є головним запрошеним диригентом Метрополітен-Опера (Нью-Йорк). Така посада вперше в історії цього театру була створена для Валерія Гергієва. Він диригує всесвітньо відомими філармонічними оркестрами: Відня, Нью-Йорка, Чикаго, Берліна, Лондонським симфонічним оркестром, Оркестром Королівської опери, Національним оркестром Франції і Шведського радіо, оркестрами Клівленда, Сан-Франциско, Бостона, Торонто, Чикаго, Далласа, Х’юстона, Міннесоти, Монреаля, Бірмінгема, Філадельфії, Санта Чечіліа, Театру Ковент Гарден і Ла Скала! Він записав близько 20 опер і більшу частину всього симфонічного репертуару. Є ініціатором ідеї творчої співпраці Маріїнського театру з найбільшими оперними сценами світу, серед яких Метрополітен Опера, Ковент Гарден, театр «Карло Феліче», опера Сан-Франциско, театр Ла Скала, Нова Опера Ізраїлю, театр Шатле. Великою є географія гастрольних виступів трупи Маріїнського театру під керівництвом Валерія Гергієва. Ім’я Маріїнського відоме в усіх країнах Європи, в Латинській Америці і США, в Китаї, Японії і Австралії. За своїм становищем Гергієв сьогодні — спадкоємець легендарного Герберта фон Караяна.

Є диригенти, що ніколи не виходять з дому без диригентської палички; є й інші, як вважають, що тільки руки здатні передати будь-які їх задуми. Валерій Гергієв не належить ні до однієї з цих категорій. Іноді він диригує без палички цілі опери, повністю покладаючись на свої пальці, що пурхають, мов птахи. В інших випадках він використовує паличку в могутньому, захоплюючому диригуванні. І тоді публіка і критики, захлинаючись, говорять про його фантастичну енергію і демонічну зовнішність, шалений темперамент і чуйну музичність. Порівнюють його з творцем людини і носієм культури, міфологічним героєм, бунтарем Прометеєм, який викрав у богів вогонь і приніс його людям, за що був прикутий Зевсом до скелі. І додають при цьому: «це було на Кавказі, на батьківщині Валерія Гергієва...»

У сьогоднішньому світі — Гергієв дійсно найхаризматичніший диригент. Про цей його унікальний творчий темперамент і працездатність на межі неможливого ходять легенди. «Гергієв працює навіть більше мене!» — зазначив з відтінком здивування великий тенор і не менш великий трудоголiк і друг Валерія Гергієва Пласидо Домінго. Коли англійська королева Єлизавета, а також принцеса Маргарет, яка вже не перший рік знає і любить творчість Маріїнського театру, вирішують, що найкращим подарунком королевi-матері до її 100-річчя буде виступ Маріїнського театру в Лондоні, — це стає подією для всього світу. Перервавши свої виступи на Зальцбурзькому фестивалі, Гергієв летить до Лондона, щоб продиригувати «Шехеразаду» Римського-Корсакова на святкуванні 100-річчя королеви-матері. The Times назвала цей приїзд «чудовим подарунком», «дійсно королівським вечором».

У Київ разом iз найславетнішим диригентом планети, як вже вище було сказано, прилетять чартерним рейсом титуловані оркестр і хор Маріїнського театру. Усього 180 осіб! Спеціально для цього неповторного вечора в Україні організатори створюють ексклюзивнi декорації, готують лазерні та інші світлові ефекти.

Як тут не погодитись з авторитетною світовою пресою: «Гергієв як диригент-зірка, яким він, без сумніву, є, належить до категорії чаклунів звуків, які володіють властивістю приваблювати до себе публіку так, що вона втрачає під собою землю».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати