Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Ще один крок до клонування

15 листопада, 00:00

Учені впритул наблизилися до створення клону людини: вони вперше змогли створити десятки життєздатних клонованих ембріонів із тканин дорослого примату — 10 річного самця макаки-резуса. Новий метод обіцяє підвищити ефективність перетворення людських яйцеклітин у клоновані ембріони, хоч на шляху клонування людини існують не лише технічні, але й етичні перешкоди, повідомляють РІА «Новости». Дослідженнями керує вчений Шухрат Міталіпов з Орегонського національного центру дослідження приматів. За інформацією газети Independent, на науковій конференції цього року Міталіпов стверджував, що отримав дві партії стовбурових клітин від 20 клонованих ембріонів.

Учені намагалися імплантувати клоновані ембріони в матки сурогатних матерів — самиць макаки-резуса, але домогтися народження клонованого потомства їм поки що не вдалося. Один із дослідників передбачає, що це просто невдача — наприклад, для створення вівці Доллі (першого клону дорослого ссавця) було необхідно 277 спроб. 2004 року південнокорейські вчені повідомляли про створення клонованого ембріона людини. Але потім з’ясувалося, що дослідження було сфальсифіковане, так що його результати анулювали.

Існує один задокументований випадок існування клону людини у формі ембріона. За кілька днів потому він помер і стовбурових клітин не продукував. Результати цього експерименту не були повторені. У багатьох країнах «репродуктивне клонування» заборонене законом. Одначе воно застосовувалося до цілого ряду видів тварин, у тому числі до великої рогатої худоби, коней, котів, собак і мишей.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати