Перейти до основного вмісту

У Києві відбувся «Кубок Барбоса»

Ця виставка собак покликана привернути увагу людей до безпородних та бездомних тварин – веселих, талановитих та з непростими життєвими історіями…
06 липня, 16:48

У київському парку Дружби Народів уже восьмий рік поспіль проходить виставка безпородних собак «Кубок Барбоса». Цього року вона відбулась 5 липня. Кияни та гості міста мали змогу подивитись на великих і малих, серйозних і кумедних братів наших менших. Особливість виставки полягає в тому, що головними героями стають собаки безпородні, або, як зазначили організатори на офіційному сайті, «безподобні».

«На дев’яту годину ранку ми вже зареєстрували майже двісті собак та їх хазяїв з різних регіонів країни. Люди приїздять звідусюди, аби продемонструвати особливий талант свого маленького друга», –  розповідає координатор заходу Олександра Устинова.

Конкурсанти оцінювались у трьох номінаціях: міні (до 30 см), золота середина (до 60 см) та богатир (вище 60 см). Також в рамках програми пройшли окремі конкурси на кращий собачий костюм, а також на схожість пса і хазяїна.

Любов Орлова, пенсіонерка з Києва, прийшла зі своєю собакою Міртою. Вона стверджує, що її пес найстильніший на цій виставці та розповідає історію життя свого вірного друга: «Я привезла собаку зі свого будинку у селі, в неї була ракова пухлина. Сталося так, що на другий день після операції в неї народилося щеня. Я його всиновила, годувала дитячим харчуванням, молоком. Виходить, я її годувальниця. На цей конкурс я готувалася: думала, як зв’язати такий костюм Мірті, щоб не злітав, коли вона бігатиме чи крутитиметься».

Кожна собака на цій виставці має свою особливу історію: чи то випадково знайшлася на трасі, чи прибилася до людей, але собака на ім’я Іриска може похизуватися неабиякою силою та витримкою. Її характеру та жаги до життя можна позаздрити навіть.

Волонтерка Алла розповідає, що знайшла пса випадково. Їй зателефонували дівчата-волонтери та повідали жахливу історію: Іриску викинули з машини посеред проїжджої частини. Іриска побігла за своїм господарем та потрапила під автомобіль, який  їхав позаду. «Собаку підібрали, відвезли до клініки та змусили, не дивлячись на перестороги лікаря, зробити їй операцію. Після події собака увесь січень пролежала в гіпсі, у лютому вона просто лежала, хіба що інколи відриваючи голову від підлоги. Іриска встала на ноги у березні завдяки великій підтримці із боку медичного персоналу: це і масаж, плавання, біг… Сьогодні вона перебуває на короткотерміновому утриманні, адже собака одужала. Власне, шукаємо їй господаря», -  каже волонтер Алла.

Саме для того, аби рятувати життя беззахисних тварин, на виставці проводилися спеціальні лотереї та конкурси, гроші від яких підуть на підтримку притулків. Також для реєстрації на фестивалі треба було внести п’ятдесят гривень. Але організатори з великою відповідальністю ставляться до таких пожертв:

«П’ятдесят гривень треба внести тим, хто хоче взяти участь у виставці. Іншим – вхід вільний. Всі гроші, які будуть зібрані під час виставки, лотереї і розіграшів, будуть передані в притулки для безхатніх тварин. Наприклад, «Сіріус» та«Молодіжна ліга захисту тварин», яка, власне, є організатором цього фестивалю. Адже таких тваринок теж треба годувати, робити щеплення та лікувати від хвороб», - пояснює Олександра Устинова.

На виставці були присутні діти, для яких організували окрему розвагу – куточок малювання, де малюки зображали на папері своїх собак, а для зовсім маленьких було встановлено надувну гірку. На відміну від минулих років, цьогорічний фестиваль зібрав достатньо велику кількість глядачів.

«Коли ми починали, до нас приходило тридцять тварин з хазяїнами, зараз в нас їх майже двісті. Сьогодні люди готові брати безпородних собак. Але окрім людської щирості необхідною є й допомога держави. В нас поки що не врегульовано на державному рівні те, що обов’язковим, наприклад, має бути стерилізація домашніх тварин, а також ліцензія на їхнє розведення. В  США до 70% тварин, що живуть у будинках, безпородні. По-перше, тому що там тварина – це не модна тенденція, а, по-друге, в Америці дуже важко отримати собаку, тому люди в принципі не розцінюють її, як якийсь фешн-аксесуар. Це насправді друг, якого беруть з притулку», - коментує Олександра Устинова. Також додає, що популярними собаки-безхатченки будуть лише тоді, коли серед населення проводитиметься роз’яснювальна робота, продумана промо-кампанія. «Наприклад, минулого року ми мали безкоштовну допомогу у вигляді рекламних бордів, де й розміщували інформацію про фестиваль. Цього року ми розклеювали постери по місту. Для того,  щоб підвищити рівень популярності собак безпородних, нам знадобиться десь ще років п’ять - сім»,  - підсумовує пані Олександра.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати