У Москвi та Києвi тiснять ТВ-олiгархiв
Рятувальне коло для ГРТ
«День» продовжує відстежувати ситуацію навколо ГРТ. Як відомо, Б.Єльцин підписав указ «Про заходи державної підтримки акціонерного товариства ГРТ». Сталося це після зустрічі президента з керівниками трьох загальноросійських телекомпаній — ГРТ, ВДТРК і НТБ. Для цього в Зовнішекономбанку відкрито спеціальну кредитну лінію під забезпечення, що надається акціонерами ГРТ. Рівну кількість акцій — по 5% — повинні надати й державні, й недержавні власники телекомпанії. Як повідомили джерела в адміністрації президента, під цю заставу буде виділено суму близько 100 мільйонів доларів. Якщо кредит не буде повернено і непогашеними виявляться борги ГРТ, то державний пакет розшириться до 56% (до нинішнього 51% додасться 5% із приватного пакету).
Таким чином, дещо обмежується можливість впливу Березовського на головний телеканал Росії. Крім того, спостерігачі не виключають можливості, що акції, які потрапили пiд заставу, через деякий час виявляться в одного із західних телемагнатів. Називається при цьому прізвище Руперта Мердока, хоч офіційних підтверджень поки немає.
І ще одна новина в російському телерадіопросторі. Канали РТР, «Культура», Радіо Росії та програма «Вести» стануть самостійними компаніями в рамках холдингу ВДТРК. У зв’язку з цим у керівництві ВДТРК вiдбудуться кадрові перестановки. Керівник ВДТРК Михайло Швидкой зустрівся з главою адміністрації президента РФ Миколою Бордюжею, в ході зустрічі обговорювалися проблеми фінансового забезпечення і розвитку ВДТРК. М. Бордюжа відтепер, згідно з указом президента РФ Бориса Єльцина, займається питаннями телебачення в Росії. Як легко здогадатися, це свідчить про концентрацію електронних ЗМІ в «єдиному кулаці», й відсікання їх від політичних конкурентів — прокомуністичної Думи та Лужкова, що рветься в президенти.
«Студію «1+1» підтримують західні інвестори
За повідомленням агентства Рейтер, провідна комерційна телекомпанія Центральної і Східної Європи — «Центральноєвропейські засоби масової інформації» (СМЕ) придбала 10% капіталу групи компаній «Студія «1+1». До цієї групи входять сама телекомпанія і рекламне агентство «Пріоритет», а також ще кілька супутніх фірм. Таким чином, частка СМЕ в економічних інтересах «Студії «1+1» тепер становить уже 60%.
Це рішення СМЕ, за твердженням Рейтер, було продиктоване тим, що телекомпанія стала однією з провідних в Україні, контролює значну частину українського телепростору й продовжує розвиватися, в зв’язку з чим СМЕ визнала вигідним вкладати в неї свої капітали.
Рейтер також пояснює це рішення СМЕ розривом відносин між «1+1» і бізнесменом Вадимом Рабиновичем, репутація котрого, на думку інформагентства, «в очах західних інвесторів не сприяла позитивному іміджу компанії». Олександр Роднянський, коментуючи повідомлення Рейтер для газети «День», нагадав, що сам Рабинович не мав стосунку до капіталів «1+1», однак певною мірою намагався впливати на неї через рекламне агентство «Пріоритет», оскільки мав у ньому деякий відсоток акцій. Тепер ці акції перекупила СМЕ.
Пан Роднянський сказав, що радий підтримці СМЕ у цей важкий для всіх українських телекомпаній час. «Наше партнерство, — говорить він, — сприятиме стабільності нашого каналу на телевізійному ринку України, зміцненню його незалежної, неполітизованої позиції, виробництву нових програм». Він підкреслив, що справді частка СМЕ у фінансових інвестиціях групи компаній «Студія «1+1» збільшилася до 60%, однак частка СМЕ у капіталах самої телекомпанії, як власника ліцензії на мовлення, залишилася в межах, дозволених українським законодавством.
На жаль, на момент підготовки матеріалу коментар ситуації Вадимом Рабиновичем редакція «Дня» ще не отримала. Ми сподіваємося опублікувати його в найближчих номерах.
Випуск газети №:
№4, (1999)Рубрика
Тайм-аут