Увесь світ – до Львова!
У місті Лева відбудеться Міжнародний фестиваль фольклору «Етновир»Виступи ансамблів, марш-паради учасників головними вулицями Львова, показ народних костюмів, вечори дружби і танцювальні майстер-класи – це тільки частина дійств 20 – 22 серпня під час «Етновиру-2021». А він цього року – десятий, ювілейний!
Свою культуру на «Етновирі» презентуватимуть, за традицією, колективи з різних куточків світу – Туреччини, Чорногорії, Сербії, Венесуели та острова Таїті. А розпочнеться фестиваль сольним концертом українського колективу – Національного академічного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» (Івано-Франківськ). Окрасою другого етновирівського дня, поза сумнівом, стане потужний гість з Києва – Національний заслужений академічний український народний хор імені Григорія Верьовки.
Головну сцену «Етновиру» цього року побудують у подвір'ї Палацу Потоцьких. Урочисте відкриття фестивалю – найближчої п’ятниці, 20 серпня, о 19.00. А перед тим відбудеться марш-парад усіх учасників середмістям Львова. Також у програмі – конкурс оркестрів, ЕтноФешн і, звісно ж, спільне виконання аркану (і це вже – традиція), а ще – Форум фольклорних ініціатив «Фольклорні традиції – код нації».
Варто додати, що «Етновир-2021» фінансово підтримує Український культурний фонд. А от скільки загалом гуртів і зі скількох країн взяли участь в «Етновирі», напевно, й не злічити. Польща, Мексика, Мартиніка, Ізраїль, Індія, Чехія, Туреччина, Кот-д’Івуар – це лише перелік країн-учасниць першого, 2008 року, «Етновиру». А вони ж вирували – щороку!
Отже, «Етновир» – знаменитий фестиваль. Тому й відбувається під егідою Міжнародної ради організацій фестивалів фольклору і традиційних мистецтв (CIOFF®) при ЮНЕСКО. А ще «Етновир» є дуже вагомою подією в загальному контексті святкувань Дня незалежності України у Львові, бо увесь світ тоді – до Львова!
І насамкінець – про таке. «Нові часи – нові правила!», – нагадують організатори «Етновиру» і обіцяють, що фестиваль відбудеться з дотриманням усіх карантинних норм і заходів безпеки. Отже, щоби глядачі не забували про маски та соціальну дистанцію, за ними спостерігатиме спеціальний «антиковідний» патруль; охочі продезінфікувати руки матимуть можливість зробити це на антисептичних станціях; всі учасники і гості «Етновиру» здаватимуть тести на ковід; всі працівники фестивалю розпочинатимуть робочі зміни з перевірки температури і стану здоров’я. А все тому, що команда «Етновиру» хоче бачити і учасників, і гостей фестивалю здоровими і щасливими – від музики і спілкування!