Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В режимі реального часу

У Львові представлять мистецтво, яке з’явилось у час війни
07 червня, 16:49
Sadan Vague, St Javelina, 2022

15 червня у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа» розпочнеться новий виставковий проєкт куратора артцентру «Я Галерея» Павла Гудімова «Музи не мовчать».

Анонсуючи показ, організатори зазначають, що у проєкті буде представлено мистецтво в режимі реального часу понад пів сотні авторів з усієї України – те що з’явилось в час війни (від живопису до об’єкта, від архітектури до відео).

«На повномасштабне вторгнення росії в Україну особливо активно зреагувало творче середовище, – йдеться в анонсі. – Другий фронт – культурний фронт, який не мовчить, переживає, фонтанує ідеями і має активну позицію. Художники, дизайнери, архітектори і представники інших напрямів через соціальні мережі та масові медіа демонструють безліч нових робіт, де рефлексують на війну».

AZA-NIZI-MAZA-10-2022

AZA NIZI MAZA, «Моє агу тобі, новітня Україно», за малюнком Соні Юрченко, 10 років, 2022

На думку куратора виставки виставки Павла Гудімова, важко було спрогнозувати, що культура в умовах війни виявиться настільки плідною і потрібною: «Ніколи не міг подумати, що таке скорочення дистанції між подіями й відображенням видасть стільки сильного матеріалу та захопить мене як куратора. Ця виставка не про війну. Вона про творчість у час війни, сміливість, свободу й оригінальність, які варто цінувати тут і тепер».

Частиною проєкту є створення онлайн платформи, де буде представлено більшу кількість творів авторів виставки.

image

Альбіна Ялоза, із серії «Небесне Тіло»

У проєкті беруть участь Володимир Будніков, Жанна Кадирова, Влада Ралко, Тіберій Сільваші, Дмитро Молдованов, Ярослав Мотика, Альбіна Ялоза, Ігор Янович, Юрій Денисенков, Ганна Друль, Андрій Дудченко, Ірина Каленик, Олександр Король, Володимир Костирко, Ростислав Котерлін, Антон Логов, Садан, Данило Мовчан, Володимир Семків, Денис Шиманський, AZA NIZI MAZA, Pictoric, balbek bureau, Hochu Raju Re +, Дроздов та партнери, Андрій Варениця та інші.

У паралельній програмі проєкту передбачено виставки в інших просторах, дискусії та зустрічі, лекції, концерти й кінопокази.

Показ «Музи не мовчать» триватиме до 18 вересня. Комісар проєкту Богдан Гой.

Hard

Олексій Кондаков, Hard

Організатори – артцентр Павла Гудімова «Я Галерея», Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа», Львівська спілка архітекторів.

Підтримка – Львівська міська рада.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День»

Фото «Дню» надали організатори проєкту

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати