Відлуння століття
Правнук Ольги Кобилянської на сцені Національної опери![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20031204/4220-6-2.jpg)
14 грудня в Національній опері України збереться вишуканий бомонд. Вітчизняні продюсери дарують передріздвяний концерт-дежавю «Відлуння століття» українській публіці, яка скучила за красою, вишуканістю, витонченістю смаку, музикою насолоди на нашій сцені. Цього вечора сміливо можна вдягати шати від провідних кутюр’є, діаманти й норкові манто, бо всі ці атрибути розкоші слугуватимуть чудовим тлом шикарному концерту красеня-баритона Костянтина Ріттель-Кобилянського.
Отже, інтрига інтригою, але що ж нам обіцяє організатор концерту-дежавю «Відлуння століття» — компанія «Фільм Плюс продакшн», яка в рамках проекту «Зворотний зв’язок», ініційованого й підтриманого компанією UTEL, збирається влаштувати революційний переворот у музично-видовищному просторі України?
Передусім, завдяки безперечному таланту співака Костянтина Ріттель-Кобилянського, який виступає головною фішкою елітного концерту, публіку обіцяють занурити у світ солодких спогадів про минулу епоху, в якій звучали чуттєві композиції Френка Сінатри, Маріо Ланца, Хосе Каррераса та Пласідо Домінго… Концерт з участю 86 осіб (!), включаючи симфонічний оркестр під керівництвом українського диригента та композитора Ігоря Стецюка, хору «Хрещатик» й балету «А6», а також чудових співачок Оксани Кулакової й Олени Попової, — адресований людям чуттєвим і мислячим, самодостатнім і гарним.
По-друге, крім естетичних і, що, погодьтеся, природно за даного розкладу, матеріальних дивідендів, організатори передноворічного сюрпризу поставили собі за мету таким чином підтримати молоді українські таланти. Адже Костянтин Ріттель-Кобилянський народився в Києві, в сім’ї акторів. Після закінчення Одеської консерваторії, десять років тому, молодий співак поїхав до Німеччини. Там закінчив вокальну докторантуру у Вищій музичній Академії Фрайбурга й тепер працює в Кельнській опері. Із сольними програмами активно гастролює з 1996 року: Барселона, Бухарест, Штудтгарт, Аахен, Мюнхен, Гамбург, Санта-Барбара, Сідней, Тель-Авів, Нью-Йорк, Чикаго, Брюссель, Москва, Санкт-Петербург, Варшава, Краків та ін. Став єдиним і першим представником України, якого нагородили однією з найпрестижніших премій у музичному світі — премією Європейського фонду культури Європейського парламенту у Страсбурзі (Президент комітету фундаторів — Його Королівська Величність Принц Данії Генріх).
Зараз співак репетирує в Німеччині, а оркестр — у Києві. Безпосередньо за чотири дні до концерту вони зіллються у творчому екстазі: просунуті музиканти-кияни та українець за походженням, баритон — Костянтин Ріттель-Кобилянський. Нам залишається тільки чекати. Але очікування скрашене приємним передчуттям, бо «Зворотний зв’язок» з 2001 року здійснив 11 проектів, серед яких немає жодного неуспішного або непоміченого публікою: їхні акції завжди супроводять аншлаги: презентація фільму «Мамай», виставки молодих художників Катерини Гутникової, Юлії Майстренко, Олега Ясенєва, українсько-французький пленер у Гурзуфі, презентація серії книжок «Муза Роксоланська» Оксани Сліпушко, винятково якісний вересневий концерт Тараса Чубая та листопадовий — «Пікардійської терції»…
Ви спитаєте, а який же зв’язок з українською письменницею Ольгою Кобилянською? Костянтин Ріттель-Кобилянський — правнук зведеного брата письменниці, який був офіцером царської армії на високій посаді й служив у Нальчику. Книжки своєї прабабусі співак перечитав усі, оскільки до своєї вокальної кар’єри вчився в педагогічному університеті імені Драгоманова. Абсолютно випадково вперше перед київською публікою Костянтин виступить в ювілейний рік Ольги Кобилянської. Хоча це й символічно. Але сам співак наголошує, що не збирається спекулювати на імені видатної прабабусі.
— Я не відчуваю, що звідси виїжджав. У мене живе тут мама, в мене український паспорт, хоча 2 роки тому я міг подати на отримання німецького паспорта, але я цього не зробив. Тут усі могили на Байковому кладовищі й тут усі мої друзі.