Перейти до основного вмісту

«Згадати і осмислити!»

Фотовиставка «День»-2014 у Черкасах завершилася. А вже 6 лютого — її відкриття в Полтаві
03 лютого, 11:37
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

За два тижні експонування найкращих світлин фотовиставки «День»-2014 в обласному художньому музеї їх побачили тисячі черкащан. На цей час музей став справжнім «вуликом», — розповідає директор установи Ольга Гладун.

«Для Черкаського художнього музею — велика честь презентувати таку цікаву фотовиставку. Кожна із представлених світлин є твором сучасного мистецтва, зразком візуальної історії. Фотографії не тільки допомагають осмислити прожиті події, а ще й підтримують, надихають. Фотовиставку «День-2014» можна вважати однією із значних подій у житті Черкащини», — каже Ольга Дмитрівна.

Про це говорить і Валентина Шепецька, начальник управління культури Черкаської міської ради. «Виставка викликала зацікавлення у громади всього міста і надзвичайно сподобалась усім. Дуже активно відвідували її всі наші загальноосвітні заклади. Черкащани надзвичайно добре оцінили вашу роботу. Сподіваємося, що і в майбутньому в нашому місті втілюватимуться проекти газети «День»», — говорить Валентина Петрівна.

Про резонанс Днів «Дня» в Черкасах кажуть і колеги-журналісти. «У нас часто відбуваються в художньому музеї якісь заходи, але далеко не завжди я бачив таку кількість людей, яка прийшла на фотовиставку газети «День», — ділиться Назарій Вівчарик, журналіст видання Procherk.info. «До речі, я свого часу проходив практику, будучи студентом, у газеті «День», — додає Назарій. — Досі пам’ятаю, і тепер всім колегам на тренінгах, якщо сам проводжу, нагадую слова головного редактора Лариси Івшиної: «Журналісти повинні бути не просто підставками до мікрофона, а мати свою позицію». Власне, газета саме така: вона має свою громадянську позицію, її матеріали завжди цікаво читати. Тому не дивно, що саме ця газета презентує таку виставку. Бо на це треба мати моральне право. «День» ніколи не стояв осторонь, коли були різні суспільні негаразди. На сторінках газети — моральні авторитети. У зв’язку з цим хочеться і газету читати, і багато чого, звичайно, «розповідають» ваші фотографії».

Вражає позитивом і «черкаський розділ» книги відгуків про фотовиставку. Наприклад, Олександр Буйвол написав: «Велика подяка авторам Майданних світлин. Вони більше, ніж фото. Вони епічні. Вони вивертають душу». Невідомий автор залишив не менш емоційний відгук: «Виставка багатюща й вражаюча! Уклінно дякуємо організаторам за ті зупинені миттєвості життя, події, історії, що закарбувалися на фото». Майже на кожній сторінці книги — гасла: «Слава Україні! Героям Слава!» та інші. «Щиро дякуємо за чудову можливість згадати не найкращі, але дуже важливі події нашої рідної неньки», — пишуть учні 11-А класу черкаської школи № 5. А шестикласник зі школи №32 А. Ставицький залишив на одній із сторінок власну поезію про виставку та Україну, який починається такими рядками: «Мені дуже подобається виставка. Особливо про воїнів, які служать. Єдина країна, моя Україна...».

І в останні дні експонування фотовиставки у художньому музеї було чимало людей. Ще б пак! У суботу відвідувачі вже могли придбати і найсвіжіший випуск глянцевого додатку до газети «Маршрут №1», який креативна команда «Дня» присвятила саме Черкащині — Чигирину! «Хоч зараз сідай на велосипед та їдь тим маршрутом», — із усмішкою коментує додаток «Маршрут №1. Чигирин» пенсіонер Микола Литвин. Графічний дизайнер, організатор молодіжної спілки художників «Творче коло» Тетяна Денисова також вражена: «Тут є опис цікавих подорожей Чигирином. Будучи маленькою, я любила ходити в походи тими краями, однак тоді я не побачила стількох місць, що є в додатку. Якби тоді я мала цей випуск, то я б подорожувала саме зазначеним маршрутом».

Нагадаємо, придбати «Маршрут №1» можна в кіосках преси, а також зателефонувавши в редакцію за номером (044) 303 96 23, або ж на сайті «Дня» www.day.kiev.ua.

За традицією визначилися і знімки — лідери глядацьких симпатій черкащан (до речі, відвідувачі голосували так активно, що ледь вистачило анкет!). Перше місце — у «Батьківської мужності» Івана Любиша-Кірдея, друге —  знімка «Тепло людини» Максима Люкова, третє —  «Побачення» Миколи Тимченка.


«БАТЬКІВСЬКА МУЖНІСТЬ» / ФОТО ІВАНА ЛЮБИШ-КІРДЕЯ

6 лютого почнуться Дні «Дня» в Полтаві. О 12.00 за участі головного редактора нашого видання Лариси Івшиної фотовиставка «День»-2014 відкриється в Полтавському художньому музеї. Полтавчани, не пропустіть!

ВРАЖЕННЯ

Олена ЦАПОК, кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики, реклами і PR-технологій Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького:

— Такі виставки потрібні, передусім, щоб пам’ятати, що сталося в країні, переосмислити певні події, можливо, навіть подивитися на них інакше. До того ж фотовиставка «Дня» викликає важливі емоції й відчуття — причетність до побаченого, захоплення героями, біль від загибелі людей та нищівних руйнувань. Ці переживання допомагають усвідомлювати себе українцями й залишатися людьми.

Євгенія ТУКАЄВА, учениця черкаської школи №5:

— Ми були вражені побаченими фотографіями, тому що кожен із нашого класу є патріотом і переживає за всі ті події, що відбуваються в Україні. Виставка надала нам чудову можливість згадати події Революції Гідності. Ці знімки найвлучніші з усіх, які могли бути. Від них реально бігають мурашки по шкірі. Дивитися на ці фотографії й нічого не відчувати — неможливо.

Ольга ПУЗЕНКО, бібліотекар читального залу філії № 5 централізованої бібліотечної системи міста Черкаси:

— На фотографіях зберігся увесь біль. Дивлячись на світлину, я, наприклад, можу зрозуміти, що людина відчувала в той момент. Надзвичайно вразила серія «Герої нашого часу», де зображено тяжкопоранених хлопці. Але посмішка на їхніх вустах присутня, значить, є оптимізм. Вони вірять, що майбутнє буде кращим.

До речі, наша бібліотека передплачує «День» і використовує його у своїй роботі. Газета є не лише джерелом щоденних новин, а й містить публіцистичні статті з історії, мистецтва, за допомогою яких ми можемо точніше розповідати про події, постаті митців. Ми черпаємо інформацію з невеличких статей «Дня», але якщо їх об’єднати, можна робити повноцінний захід і представляти людям інформацію, яку вони ніде не можуть знайти, але цікавляться цим. Газета «День» стала оптимальним вибором.

Тетяна ЧЕРТКОВА, завідувач філії № 5 централізованої бібліотечної системи міста Черкаси:

— На виставці багато драматичних знімків. Але все одно більше було «прогресиву» — надії і оптимізму. Дуже цікава і яскрава виставка, гарне було її відкриття і круглий стіл. На ньому обговорювали «дорослі» питання.

«День» нам відкрили самі читачі, ми вже два роки читаємо цю газету. Минулого року ми її передплатили коштом читачів, а вже цього року — бюджетним. У нас народна бібліотека. Днями ми маємо отримати книги з «Бібліотеки газети «День». Це буде теж — коштом читачів. Наприклад, одна жінка-читачка прийшла й каже: «Я даю 50 гривень, купіть книжки». Загалом за останній час газети і книги набули більшої ваги. У нас читачів побільшало. Хочеться, щоб ваша газета була «рупором» для них. Крім того, «День» читають усі наші працівники, ми обмінюємося думками.

Вікторія ГОРКУН, студентка Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького:

— Фотовиставка газети «День» не могла залишити байдужим нікого. Кожна світлина має особливий зміст та емоції. Щоб до кінця осмислити кожну з фотографій, напевно, треба пройтися залами не один раз. А ще я тут оформила передплату на видання. Тепер мій день буде починатися із «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати