Перейти до основного вмісту

Щоб подолати ізоляцію

У Запоріжжі для дітей із обмеженими можливостями запровадили соціальне таксі
09 жовтня, 11:14

Для людей з обмеженими можливостями пересування містом є досить непростим, адже громадський транспорт загалом не пристосовано для таких громадян. Особливо страждають хворі діти, яким доводиться пізнавати світ, сидячи в чотирьох стінах. Щоб допомоги хворим дітям, у благодійному фонді «Щаслива дитина» розробили проект соціального таксі, що безкоштовно надаватиме послуги людям, які найбільше цього потребують. «Проблема таких людей не лише і не так у здоров’ї, як у соціальній ізоляції, — зауважує співробітник фонду, один з організаторів проекту соціального таксі Роман Кірченко. — Здається, що інвалідів небагато, але насправді вони просто сидять по домівках, бо кожен вихід або навіть спуск сходами — це серйозна перешкода».

Спеціальне таксі здатне вмістити 6 осіб. Його обладнано автоматичним підйомним пристроєм, що забезпечує безперешкодне проникнення в салон людей, які не можуть пересуватися без допоміжних засобів. За допомогою цього автомобіля передбачено транспортування хворих дітей і молодих людей до медичних закладів на обстеження та лікування. Також таксі буде надавати транспортну допомогу реабілітаційним центрам для дітей-інвалідів та допомогу в організації невеликих екскурсій для дітей з ДЦП та іншими подібними захворюваннями.

Транспортну послугу передусім отримують малозабезпечені та багатодітні сім’ї, матері-одиначки, заявники без особистого автомобіля. Групові заявки мають більший пріоритет. Користування послугами соціального таксі — безкоштовне, але в разі рейсу на далеку відстань можлива компенсація за бензин — 70 копійок за один кілометр.

Таксі вже почало працювати. «Щоденно відбувається по два виїзди. Плануємо виїзд важкохворих дітей до Росії на операцію, оскільки потягом незручно і дорожче», — каже Роман Кірченко.

Для Запоріжжя введення в експлуатацію постійно діючого транспорту для людей з обмеженими можливостями — безпрецедентна подія. Міська влада періодично організовує підвезення до свят або разові акції, але для повноцінної соціалізації хворих людей цього недостатньо. До цього часу вирішення транспортного питання трималося переважно на голому ентузіазмі волонтерів та інших небайдужих людей. «Проект так чи інакше буде успішним, адже його завдання — допомогти з переміщенням тому, кому зараз із цим важко або неможливо зовсім. Можливо, змінюватимуть формат, коригуватимуть якісь деталі, але в тому, що він «житиме» і виконуватиме свою цільову функцію, сумнівів немає», — впевнені у фонді.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати