Для утвердження гуманістичного принципу взаємовідносин
У Львові в Музеї визвольної боротьби України представили виставку, присвячену пам’яті жертв українсько-польського збройного конфлікту, який відбувся весною-літом 1943 року на території Волині.
Задля об’єктивного висвітлення причин формування ворожих настроїв як з українського, так і з польського боку, на виставці представлені теми, які пояснюють послідовне наростання конфлікту, починаючи від окупації Польщею Східної Галичини і Волині відповідно до Ризького договору про перемир’я 1921 року — активну полонізацію Волині у 1920-х, яка супроводжувалася постійним щораз більшими утисками українців з боку польської держави.
На виставці представлено комплекс матеріалів, що засвідчує зростання антиукраїнських настроїв у польському суспільстві у 1930 році, злочини щодо українського населення Волині з боку Армії Крайової та польських банд, листівки ОУН, звіти УПА про стан українського населення на Волині, втрати мирного населення, збройні сутички, звіти Українських комітетів, що надавали допомогу, про стан справ на теренах.
Виставку спрямовано на утвердження гуманістичного принципу подальших взаємовідносин між двома великими європейськими народами — українським та польським.