Перейти до основного вмісту

На захист життя в Україні

23 травня, 00:00

У Києві пройшов (16—18 травня) Міжнародний конгрес «Сім’я — Дитина — Держава», організований групою католиків-мирян, об’єднаних у Всеукраїнський благодійницький фонд «За гідність людини». Для участі в конгресі до Києва прибув Президент Папської Ради з питань сім’ї кардинал Альфонсо Лопез Трухильо.

Конгрес підтримали предстоятелі Української Греко- Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви в Україні. У спільному посланні кардинал Любомир Гузар і кардинал Мар’ян Яворський написали: «Просимо вас об’єднати свої голоси на захист людського життя від моменту зачаття до природної смерті. Просимо також молитися, щоб ця подія допомогла багатьом жителям України усвідомити гідність, святість і соціальне значення життя людини». Конгрес, на який з’їхалося понад 500 учасників, викликав небувалий резонанс в інших церквах України, які прислали на конгрес своїх численних представників. А також підтримку міжнародних організацій, таких як Human Life International, Renovabis, Renewal Ministry, Pro-Life Action Ministries, East European Children’s Fund, Медіа-Центр РКЦ в Україні. Лого конгресу, де зображено сім’ю, вписану в контури державного герба України, розробила Світлана Ярошенко, працівник Медіа- Центру РКЦ в Україні. Воно означає цілісність сім’ї як животворящої одиниці суспільства, і союзу, освяченого Святим Духом.

«Сьогодні Україна стоїть на грані демографічної катастрофи. У 1990 році природний приріст населення становив 27,6 тисяч чоловік; у 1995 він був вже мінус 299,7 тисяч, а в 2000 році — мінус 373 тисячі. І ця цифра постійно зростає, — сказала голова Всеукраїнського благодійницького фонду «За гідність людини» Геня Самборська на відкритті Міжнародного конгресу сім’ї 16 травня у Києві. — Якщо скорочення населення країни буде утримуватися в тому ж темпі, то через сто років український народ просто зникне з лиця землі. Сьогодні потрібно вже бити на сполох». «Нарешті в Україні починають говорити про найважливіше, про сім’ю», — сказала депутат українського Парламенту Лілія Григорович, звертаючись до учасників конгресу. «Ми є свідками небезпечної тенденції зростання числа захворювань, які передаються статевим шляхом, у молодіжному середовищі», — сказав журналістам на відкритті Міжнародного конгресу сім’ї співголовуючий організаційного комітету конгресу Олександр Доброєр. — Порівняно 1991 роком у 2001 році число хворих на сифіліс серед підлітків 15— 17 років збільшилося у п’ять разів. Порівняно з 1996 роком у 6 разів збільшилося число осіб, які заразилися ВІЛ статевим шляхом. Така ситуація є одним із наслідків безвідповідальної Національної програми планування сім’ї, що впроваджується в Україні із середини 90-х років, один із постулатів якої свідчить, що презерватив є ефективним засобом захисту від ВІЛ та інших захворювань, що передаються статевим шляхом. Ми знаємо, що це неправда. Єдиною альтернативою цієї епідемії може стати впровадження нової програми, що пропагує здорові сімейні цінності, відповідальне ставлення до своєї сексуальності та дошлюбну цнотливість. У нас є проект такої програми і ми готові обговорювати можливість її адаптації до школи з Міністерством освіти».

Одна з тем конгресу — ВІЛ-інфекція: реальна загроза для сучасної сім’ї. Згідно з офіційними даними, число ВІЛ-інфікованих в Україні перевищує 50 тисяч чоловік. За експертними оцінками ООН ці показники вдесятеро більші. Інші джерела наводять і більш значні цифри. «Зараз вже не важливо хто правий, а хто помиляється. Ситуація явно вийшла з- під контролю і необхідно щось робити», — повідомила голова Всеукраїнського благодійницького фонду «За гідність людини» Геня Самборська.

За даними Міністерства охорони здоров’я, з початку епідемії в 1987 року до 1 лютого 2003 року в Україні офіційно зареєстровано 52993 ВІЛ-інфікованих, із яких 4299 — діти. Хворих на СНІД — 4226, із них 144 — діти. На сьогоднішній день померло від СНІДу 2299 чоловік, з них 80 — діти. За даними UNAIDS, оціночне число ВІЛ-інфікованих — 500 тисяч чоловік. Відбувається зростання частки статевого шляху передачі захворювання — з 11,3 % у 1997 році до 27 % у 2001. «Ці цифри — плоди посіяної через ЗМІ пропаганди антисімейних цінностей, сексуальної розбещеності та вседозволеності. Але природа не терпить вседозволеності», — сказала Самборська.

Також ситуацію з абортами в Україні можна назвати колективним суїцидом народу, беручи до уваги те, з якою завзятістю наші співвітчизники винищують своє потомство. На сьогоднішній день Україна займає одне з лідируючих місць у Європі за кількістю абортів. Згідно з офіційними даними Державного комітету статистики України, в 2000 році на 100 дітей, народжених живими, припадає 112,7 абортів. 10338 абортів було зроблено дівчатам віком 15—17 років. Загальне ж число абортів, якщо вірити офіційній статистиці, склало в 2000 році 434223. Однак незалежні експерти дуже скептично ставляться до цих цифр і вважають, що реальне число абортів у кілька разів більше.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати