Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Безцінну скарбницю» видали у Дніпропетровську

28 січня, 10:34

Колекція Дніпропетровського художнього музею, який торік відзначив своє 100-річчя, нині налічує понад 9 тисяч творів живопису, скульптури, графіки та предметів декоративно-ужиткового мистецтва XVI-XXI століть, що дають яскраве уявлення про різноманітність видів, жанрів та стилів образотворчого мистецтва. У музеї зберігаються твори вітчизняного, західноєвропейського та східного походження. Він може пишатися тим, що має роботи видатних митців світового рівня: В. Боровиковського, І. Шишкіна, І. Айвазовського, І. Левітана, К. Коровіна, В. Сєрова, І. Рєпіна, А. Куїнджі, П. Малявіна, В. Маковського, М. Башкирцевої, К. Костанді, Д. Бурлюка, Б. Григор’єва та багатьох інших. Унікальними  у зібранні є ікони козацької доби та численні твори майстрів славетного петриківського декоративного розпису: П. Павленко, Т. Пати, Н. Білокінь, В. Соколенка, Ф. Панка.

Експонати музею вже встигли стати своєрідною візитівкою української культури у світі, вони гідно репрезентують нашу культурну спадщину за кордоном. До знаменної дати, з метою якомога повніше висвітлити виставкову, популяризаторську та просвітницьку діяльність художнього музею, Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія спільно зі співробітниками ДХМ створила науково-бібліографічний довідник «Безцінна скарбниця. До 100-річчя Дніпропетровського художнього музею». Видання містить перелік стаціонарних та пересувних виставок Художнього музею, починаючи з 1965 року й донині. В ньому представлено всю виявлену інформацію, яка, проте, не претендує на абсолютну вичерпність.

— Робота над цим довідником тривала майже рік. Інформацію збирали як працівники нашого архіву, так і обласної бібліотеки. Бібліотека ж фінансувала видання із своїх коштів, яке вийшло у світ невеликим накладом до 100 екземплярів, — розповіла  «Дню» директор ДХМ Тетяна ШАПАРЕНКО.

Матеріал довідника згруповано в хронологічній послідовності, щоб якомога повніше й доступніше показати розвиток  музею та напрямки його діяльності.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати