«Гранослов» відродився!
«День» вручив чотирьом дипломантам конкурсу набори книг кращої публіцистики«Оживлений «Гранослов», - саме так про літературний конкурс (започаткований ще на початку 90-х) сказав Микола Жулинський, вручаючи премію одному з переможців. Нещодавно допізна «гранословили» в Київському «Майстер-класі», на Лаврській... І було з чого! Адже вісім років тривала перерва, конкурс не проводився. І ось, як у нас часто буває, завдяки одному «енергоджайзеру» (цього разу це - поетка Леся Мудрак, а допомагав їй літературний гуру, що знається на конкурсах, Володимир Даниленко), як кажуть, закрутилося! Міністерство молоді та спорту України згадало, що це ж воно колись разом зі Спілкою письменників України за ініціативи Юрія Мушкетика цей конкурс заснували. Свідомі видавці погодилися ризикнути надрукувати книги переможців, спонсори допомогли з призами... Всі разом згадали, скількох талановитих людей «Гранослов» освятив і освітив!... Кількох з присутніх «гранословців», які були в залі, навіть шанобливо запросили на сцену, як зримий артефакт: Євгенія Кононенко, Сергій Пантюк, Ярослав Орос і - ваш покірний слуга)... Ми засвідчили гуртом, що цей конкурс серед молодих літераторів завжди був чесним (рукописи розглядаються під псевдо) і, що чесноти треба берегти й примножувати. (Пригадую з яким трепетом я колись тримав у руках свою першу «гранословську» поетичну збірочку «Білий налив» зі вступним словом незабутнього Петра Ілліча Осадчука)...
Члени журі року нинішнього, серед яких Володимир Цибулько, Мирослав Лаюк, Дмитро Лазуткін, В’ячеслав Медвідь, Галина Тарасюк, Іван Рябчій та Володимир Даниленко поділилися враженнями від представлених на конкурс рукописів (а їх було понад 500!). Відрадно, що реанімований конкурс молодої прози та поезії зберіг свою основну «фішку», анонімність - твори розглядаються під псевдо, ото ж нівельоване суб’єктивне реагування на прізвища, як це часто буває в інших літературних змаганнях.
Переможцями цьогорічного відродженого «Гранослова» стали: у номінації «проза» - Хоменський Павло, Онишкевич Яна, Василенко Юлія, Камиш Маркіян, Скосаренко Ольга; у номінації «поезія» -Тужиков Андрій, Дацків Андрій, Мітров Ігор, Жарікова Єлизавета Першу премію «Гранослова» отримав Астапенко Ігор. За словами організаторів конкурсу та видавців, книги лауреатів побачать світ вже до кінця 2016 року.
Лауреатські відзнаки вручали Іван Драч, В’ячеслав Медвідь, Микола Жулинський, головний редактор «Літературної України» Станіслав Бондаренко, директор Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» Галина Родіна, співзасновник видавництва «Нора-друк», Микола Кравченко, Міністр Кабінету Міністрів Ганна Онищенко, директор департаменту видавничої справи і преси Держкомтелерадіо України Олексій Кононенко.
Подяки від Міністерства сім’ї молоді та спорту вручив Заступник Міністра Микола Мовчан.
Благодійний фонд сприяння ініціативам газети «День» чотирьом дипломатам конкурсу вручив ваговиті набори вагомих книг - кращу публіцистику авторів «Дня» за 15 років («Екстракти» в 4-х томах), яка, сподіваємося, допоможе літераторам не заблукати на сучасних роздоріжжях...
Церемонію нагородження прикрасили музичні номери Заслуженого артиста України Тараса Компаніченка, учасниці дитячого «Євробачення-2015» та «Нової хвилі» Анни Тринчер; співачки, поетки і композитора Соломії; учасниці «Голосу країни» Тетяни Дяченко та співачки Інни Єгорової…