Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Кав’ярня-бібліотека

або Як ветеран і вимушений переселенець Богдан Чабан відновив культовий донецький заклад у Маріуполі
10 червня, 10:55
ФОТО ЗІ СТОРІНКИ ВКОНТАКТЕ «IZBA-ЧИТАЛЬНЯ»

Донеччанин Богдан Чабан воював у найгарячіших точках східного фронту, зокрема брав участь у боях під Іловайськом, звільняв Піски. Раніше у Донецьку йому належала концептуальна кав’ярня «Izba-читальня», однією з «родзинок» якої була чимала бібліотека. «Ми намагались запропонувати новий спосіб відпочинку для молоді — більш спокійний та інтелектуальний, — розповідає Богдан Чабан у коментарі «Дню». — В нас відбувалися поетичні вечори, грала жива музика, люди приходили поспілкуватися. Ми прагнули організувати спільноту людей, які думають, — мабуть, тому 90% наших клієнтів я потім зустрів на проукраїнських мітингах у Донецьку».

Однак у 2014 році бізнес довелося припинити. «До нас прийшли озброєні люди, які наказали закрити заклад і залишити місто», — розповідає господар. Богдан Чабан приєднався до партизанського підпілля, потім записався у добровольчий батальйон «Шахтарськ», воював у батальйонах «Івано-Франківськ», «Гарпун».

Після повернення до мирного життя оселився в Маріуполі. «Коли я опинився тут, зрозумів, що саме такого закладу цьому місту й не вистачає», — розповідає Богдан Чабан. Відновити бізнес на новому місці допоміг грант від Програми розвитку ООН та японського уряду. Оскільки більшість книжок залишились в Донецьку, активіст поширив заклик до відновлення бібліотеки в соцмережах. Відгукнулися люди з усієї України — загалом надійшло понад 450 кг літератури. Ось уже два тижні «Izba-читальня» працює в Маріуполі. «Місцева публіка сприйняла нас дуже позитивно, — розповідає Богдан Чабан. — Я щасливий, що зустрів тут людей, подібних за духом і способом мислення до моїх друзів з Донецька».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати