Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Чому мовчить телефон?

Америка говорить з Україною діями і очікує дій у відповідь
01 лютого, 19:07

20 січня Джо Байден склав присягу та став 46-м президентом США. З тих пір він встиг провести телефонні перемовини з багатьма світовими лідерами. Генсек НАТО, прем’єр Канади, Берлін, Лондон, Париж. Навіть з Володимиром Путіним американський президент встиг переговорити. В основному з приводу України, неприпустимості російської агресії та про досягнення угоди стосовно продовження терміну дії Договору про стратегічні наступальні озброєння. Але, щодо телефонної розмови з Володимиром Зеленським, то тут продовжується демонстративна пауза. Чому президент Байден уникає розмови з українським президентом? Багато хто в Україні поспішає пояснити це тим, що, мовляв, у США є більш важливі за нашу країну задачі. Особливо «неупереджені» коментатори намагаються доповнити тезу про меншовартість України претензією. «Влада має сформулювати, чим ми можемо бути цікавими Америці», — говорять вони.

Пропозиція всім українцям зранку задаватися питанням: «Що я зробив для США» звісно цікава. Але, вона чомусь дуже нагадує балачки про «зовнішнє управління» і геть не відповідає американським очікуванням. Всі розмови про «корисність України» є нічим іншим, як перефразованою російською пропагандою про те, що від нашої країни вимагається служити американським інтересам, забувши про себе. Мета, яку переслідують такі спікери — зруйнувати антипутінську коаліцію та посіяти зневіру серед українців. Це натяк, що всі наші жертви та зусилля марні, що просто заради відновлення міжнародної архітектури Захід не буде підтримувати Україну в боротьбі з російським агресором. За допомогу, мовляв, потрібно дорого заплатити.

Думки про меншовартість України породжують єдино можливий висновок в масах. Що у України немає іншого вибору, як почати домовлятися з Москвою. Деякі політ-спікери прямо говорять про це українцям. Але правда полягає в тому, що Байден мовчить, тому що дає зрозуміти — у імітації діяльності та в антиукраїнських витівках підтримувати українських владців він не буде. Америка говорить з Україною діями і очікує дій у відповідь. Американські санкції проти російської агентури в Україні теж дуже показовий сигнал. Що на нього відповіли українські правоохоронці? Генпрокурорка Ірина Венедиктова розповіла, що немає підстав починати розслідування проти фігурантів санкційного списку. При цьому підстави про початок чергових кримінальних справ проти новообраного американського президента знайшлися. У відповідь на американські сигнали Київ грається у гру «тут бачу, тут не бачу». Тому теза, що Вашингтон не хоче розмовляти з Києвом вщент брехлива та маніпулятивна. Це українська влада не бажає почути США.

Чинна українська влада не поспішає прибрати олігархів від управління державою, вичистити владні кабінети від російської агентури та припинити політику гібридної капітуляції перед агресором. Сполучені Штати передають слідчим з України матеріали на олігархів Ігоря Коломойського та Дмитра Фірташа. З такою заявою виступив ексдиректор у справах Європи та Євразії у Раді національної безпеки США Деніел Фрід. «Ми передамо дані наших розслідувань представникам України, аби подальша робота проходила у Вас. Дуже розраховую, що президент Байден вплине на керівництво України таким чином щоб ці розслідування були проведені сумлінно», — зазначив дипломат. Від того, якою буде українська офіційна реакція, залежить характер майбутньої розмови між американським та українським президентами. Це може бути розмова союзників на кшталт Байден-Трюдо, або може бути розмова-вимога, як от телефонний дзвінок Байдена Путіну.

Рано чи пізно президент Байден поговорить із Володимиром Зеленським. Після того, як буде обрано тон для майбутньої розмови ми дізнаємося, якими насправді є взаємовідносини між американською та українською адміністраціями. Мовчання Вашингтону — це натяк, що США готові говорити про Україну в інтересах України. Готові продовжувати підтримувати український народ у його боротьбі. Питання, яке президент Байден ставить українському президенту дуже чітке: «А ви дійсно президент України, пане Зеленський? Ви дійсно маєте владу та бажання боротися за Україну? Дійсно готові підтримати США у боротьбі проти російських та олігархічних кіл в Україні? Тоді доведіть це конкретним вчинками».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати