Свій інтернет і червона риска
Макаревичу пояснили, чому він націонал-зрадник
З російським бюджетом на наступний рік складнощі. Про це панам сенаторам у верхній палаті Федеральних зборів відверто розповів міністр фінансів Антон Сілуанов. Час скорочувати витрати, але на пропаганду не зменшувати, збільшувати треба.
Про це розповіла під час виступу на 5-му Всесвітньому конгресі співвітчизників у Москві голова Ради Федерації Валентина Матвієнко. Вона заявила про намір створити єдиний інтернет-портал для російських ЗМІ з правдивою інформацією про внутрішню і зовнішню політику влади. «Це вкрай важливо в умовах тієї інформаційної війни, яка ведеться щодо нашої країни».
Все це виглядає трохи дивно. По-перше, федеральні канали буквально заполонили інформаційний простір. Не те що опозиційні газети і телеканали, але навіть просто такі, що дещо відхилилися від влади, далі Москви і Санкт-Петербурга не дістають. Здавалося б, про що хвилюватися. Путін вже став настільки всім у Росії, що його рейтинги впритул наблизилися до обожнювання населенням молодого керівника Північної Кореї Кім Чен Ина і подібних правителів. І чого це раптом так переполошилося російське керівництво, що в умовах деяких фінансових утруднень вирішує знайти кошти на інтернет-ресурс для роз'яснення політики всередині країни. Що ще треба населенню роз'яснювати, якщо воно мало в екстазі не б'ється від любові до національного лідера.
По-друге. Фактично визнається низька ефективність офіційної пропаганди і необхідність поширення її на інтернет.
Здається, що саме в останньому є головна причина рішення можновладців.
Потік пропаганди з екранів телевізорів справа, звичайно, хороша, але є проблема. Називається вона інтернет - диявольський винахід Пентагону. Міністр зв'язку та масових комунікацій Микола Нікіфоров виступив за встановлення на території країни суверенного, незалежного від зовнішніх джерел інтернету.
Цілком можливо, що влада так би і вчинила, але технічно це виявилося настільки складним, що від цієї вельми для деякого в московських коридорах влади привабливої ідеї вирішили відмовитися. Про що повідомила сама голова Ради Федерації Валентина Матвієнко на сторінках офіційної «Российской газеты». «Право на вільне отримання і поширення інформації - базовий принцип демократії, і наша країна не має наміру від нього відступати». Гарно сказано, навіть виникає деяке занепокоєння щодо можливого розгулу вільно циркулюючої інформації. Однак у цю бочку свободи додається важка ложка державного контролю.
Валентина Матвієнко підняла питання контролю над інтернетом у зв'язку з сайтами і ресурсами, що «пропагують тероризм, насильство, наркоманію, дитячу порнографію, протиправну поведінка, розпалюють ксенофобію, національну і соціальну ворожнечу».
Та й як не контролювати інформаційні потоки, якщо знаходяться такі, як Андрій Макаревич, якого у начебто вільній Росії називають націонал-зрадником. І Матвієнко в інтерв'ю газеті «Московский комсомолец» дохідливо пояснює чому. «Це ж не влада придумала наклеїти ярлик «націонал-зрадника» на Макаревича. Але своїми словами, діями він сам закликав на свою голову «народних месників», які стали безсторонньо висловлюватися на його адресу... Знаєте, є якісь святі речі і червона риска, яку переступати не можна».
Треба думати, що від влади виходить все святе, а хто з нею не згоден, то отримайте ярлик. А влада взагалі осторонь, адже свобода слова. Тільки чомусь вельми однобока.
Якщо російська військова авантюра в Сирії загнала Москву в глухий кут і з'явилася гостра необхідність закрити віддушину у вигляді інтернету. Що б Матвієнко не обіцяла.