Перейти до основного вмісту

Уряд працює над відкриттям усіх шести кластерів у переговорах про вступ до ЄС, — Прем’єр-міністр

01 квітня, 19:49
Фото kmu.gov.ua

У 2025 році Україна має намір відкрити усі шість кластерів у переговорах про вступ до ЄС на паралельній основі і робота над досягненням цієї мети вже триває. Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив під час конференції «Вступ України до ЄС: вибір зроблено, питання часу», повідомляє Урядовий портал.

«Ми готові працювати інтенсивно. Україна вже продемонструвала, що може рухатись надзвичайно швидко й досягати результатів за місяці замість років. І я впевнений, що Україна стане членом Європейського Союзу одразу після закінчення повномасштабної війни», — підкреслив Глава Уряду. 

Під час конференції відбувся запуск програми «Ukraine2EU — Програми підтримки європейської інтеграції України». За словами Дениса Шмигаля, зазначений інструмент сприятиме швидшому проходженню євроінтеграційного шляху, а також відкриває для нашої держави нові можливості.  

Денис Шмигаль наголосив, що за три роки Україна пройшла шлях від подання заявки на членство в Євросоюзі до відкриття передвступних переговорів, що наразі є ключовим пріоритетом для Уряду.

«Поглиблюємо нашу секторальну інтеграцію. Для України це питання виживання та відновлення. Для ЄС - це посилення спроможностей Єдиного ринку в умовах геополітичної конкуренції», — зазначив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль підкреслив, що «торговельний безвіз», коли більшість українських товарів потрапляють до Європи без мит, тарифів та квот, робить економіки України та Євросоюзу стійкішими, «транспортний безвіз», завдяки якому українським перевізникам не потрібні окремі дозволи, активізує взаємну торгівлю.

«Це надзвичайні дієві заходи підтримки української економіки в умовах російської агресії, і ми розраховуємо, що вони будуть продовжені та закріплені на постійній основі», — наголосив Денис Шмигаль.

Він додав, що Україна прагне отримати так званий «роумінговий безвіз», що посилить зв’язок українців, які тимчасово живуть в країнах ЄС, з батьківщиною, а також «промисловий безвіз», приєднання до угоди АСАА, що сприятиме розвитку української промисловості.

«Розраховуємо також долучитися до угоди SEPA - єдиного платіжного стандарту. Український бізнес зможе вести розрахунки з Європою так само зручно, як це відбувається всередині ЄС», — зазначив Прем’єр-міністр.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати