Данія 1 липня розпочала головування у Раді Європейського Союзу

«Данське головування під гаслом «Сильна Європа у мінливому світі» працюватиме на користь безпечної Європи, а також конкурентоспроможної та зеленої Європи», – йдеться в описі програми головування країни.
Наголошується, що ЄС стикається із новим міжнародним порядком, який характеризується невизначеністю, глобальною стратегічною та економічною конкуренцією та зростанням рівня конфліктів.
«Саме тому ЄС повинен бути здатним діяти самостійно. Сила ЄС полягає, серед іншого, в європейській єдності, міцному економічному фундаменті, стабільних демократіях і соціально збалансованих суспільствах», – заявили у Данському головуванні у ЄС.
Там підкреслили, що цю силу необхідно розвивати і використовувати для просування і захисту європейських інтересів та міжнародного правопорядку.
«Данське головування в ЄС працюватиме на користь сильного та рішучого Євросоюзу, який бере на себе відповідальність за власну безпеку і зміцнення своєї конкурентоспроможності», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що це вимагає від блоку підкріплення слів діями, а також відповіді на виклики, які перед ним стоять.
У Данському головуванні у ЄС додали, що «зелений» перехід має важливе значення для побудови більш безпечної та конкурентоспроможної Європи.
Міністерка європейських справ Данії Марі Б’єрре заявила, що у сучасному мінливому геополітичному ландшафті Європа має стати значно сильнішою як в економічному, так і у політичному та військовому плані.
«Саме тому ми розробили амбітну програму головування, спрямовану на посилення оборони та безпеки ЄС, надання підтримки Україні та боротьбу з нелегальною міграцією», – наголосила Б’єрре.
Вона також повідомила, що Копенгаген працюватиме над покращенням умов для європейського бізнесу шляхом зменшення регуляторного навантаження, зберігаючи при цьому відданість «зеленому» переходу. Такий підхід зміцнить довгострокову конкурентоспроможність Європи, додала міністр.
Як повідомляв Укрінформ, 1 січня Польща прийняла від Угорщини ротаційне головування в Раді ЄС, ключовим пріоритетом якого визначила посилення безпеки Європи в усіх вимірах.