Європейська комісія: Угорський «референдум» про вступ України в ЄС необов’язковий для врахування

«Наша позиція дуже чітка. Ми беремо до уваги результати цих національних консультацій. Угорський уряд призначив та організував ці необов’язкові до виконання консультації. Як ви знаєте, національні консультації є справою влади окремої країни, отже наразі Угорщина та угорський уряд мають пояснити, що вони планують робити з ними далі», - пояснив речник.
Він додав, що позиція Єврокомісії залишається чіткою. «Україна показує результати у реформах за найважчих обставин, які тільки можна уявити. Комісія оцінила, що Україна відповідає критеріям, щоб відкрити перший кластер (переговорів про вступ до ЄС, – ред.) «Основи». Також ми позитивно оцінили план України на шляху вступу щодо національних меншин, який відповідає занепокоєнням її сусідів», - зазначив Мерсьє.
За його словами, Єврокомісія завжди дотримується підходу, за яким оцінюються реальні досягнення кандидатів на вступ, і наразі «відсутні будь-які об’єктивні причини виступати проти відкриття першого кластеру «Основи».
Коли країну-кандидата затримують без об’єктивних на те причин, увесь процес розширення ЄС втрачає довіру, вважає Мерсьє, який висловив сподівання, що перший кластер у перемовинах з Україною буде відкрито «дуже скоро».
Як повідомляв Укрінформ, 26 червня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що за результатами «національних консультацій» Voks-2025, проведених урядом країни, 95% угорців нібито висловилися проти вступу України до Європейського Союзу.
У МЗС України заявили, що проведені в Угорщині так звані національні консультації Voks-2025 щодо вступу України до Європейського Союзу мали маніпулятивну мету, яка нічого спільного з принципами демократичності, відкритості та прозорості волевиявлення не має.