Андрій Сибіга та Ахмад аш-Шараа обговорили в Дамаску шляхи відновлення двосторонніх відносин між Україною та Сирією
У понеділок, 30 грудня, у ході візиту до Сирії міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів в Дамаску переговори з керівництвом сирійської адміністрації — її лідером Ахмадом аш-Шараа, Премʼєр-міністром Мохамедом Аль-Башіром і міністром закордонних справ Асаадом Хасаном аш-Шейбані. Повідомляється на сайті Міністерства закордонних справ України.
Андрій Сибіга привітав сирійський народ із перемогою Революції, зазначивши, що це історичний момент для Сирії, який дає велику надію на відродження після багатьох років страждань.
“Я тут для того, щоби передати сирійському народові особисте послання від Президента України Володимира Зеленського: Ми з вами. Ми готові допомагати сирійському народу, бо Україна зацікавлена у стабільній Сирії та розвитку взаємовигідної співпраці”, — підкреслив він.
Міністр наголосив, що це перший візит офіційної делегації України до Сирії за багато років, який символізує готовність відкрити нову сторінку у двосторонніх відносинах між країнами.
Глава МЗС уточнив, що Україна готова відкрити нову сторінку двосторонніх відносин. Йдеться про можливе створення спільних підприємств, налагодження виробництва промислових та продовольчих товарів, обмін технологіями, взаємодію в сферах кібербезпеки та захисту інформації. Хочемо бачити більшу частку сирійських товарів у нашому імпорті.
Міністр повідомив, що вже 31 грудня Сирія отримає 500 тонн українського борошна в межах гуманітарної програми «Зерно з України. Цієї кількості борошна вистачить, щоб забезпечити потреби понад 33 тисяч сирійських сімей або 167 тисяч осіб протягом місяця.
«Це перша партія безоплатної гуманітарної допомоги. Ми готові доставити більше», — наголосив глава МЗС.
Міністр висловив сподівання, що нова Сирія стане країною, яка поважатиме міжнародне право, зокрема територіальну цілісність та суверенітет України. За його словами, це прокладе шлях до відновлення дипломатичних відносин, політичного діалогу та роботи дипломатичних установ.
“Ми готові та чекаємо на кроки сирійської сторони. Відновлення дипломатичної присутності дозволить наростити торгівлю, співпрацю в сферах науки та технологій, культури та освіти. Зокрема сьогодні я повідомив, що ми готові відновити навчання сирійських студентів в Україні”, — зазначив він.
Глава МЗС висловив переконання, що зведення нанівець російської присутності в Сирії у стратегічній перспективі сприятиме стабільності не лише сирійської держави, а й усього Близького Сходу та Африки, навіть якщо цей процес потребуватиме часу.
“Російський і асадівський режими підтримували одне одного, адже їхня основа — насильство й тортури. Ми готові ділитися досвідом збору доказів, розслідування та роботи з притягнення воєнних злочинців до відповідальності за скоєні злочини”, — підкреслив він.