Перейти до основного вмісту

Понад 8 тисяч колишніх засуджених воюють у лавах Сил оборони, багато з них отримали нагороди, – Мін’юст

02 квітня, 14:53

На початок квітня понад 8 тисяч колишніх ув'язнених, серед яких і чоловіки й жінки – вже долучилися до лав Збройних сил України: ще близько 900 заяв перебувають на розгляді.

Про це повідомив начальник Департаменту з питань виконання покарань Мін'юсту Євген Горобець, цитуєУкрінформ.

Як нагадав посадовець, після ухвалення у травні 2024 року закону, який запровадив можливість умовно-дострокового звільнення засуджених для їхньої участі в обороні країни, перші добровольці потрапили у бойові підрозділи вже у серпні 2024-го.

Здебільшого вони поповнили лави:

  • 1-го окремого штурмового батальйону "Да Вінчі";

  • 225-го окремого штурмового полку;

  • 92-ої окремої штурмової бригади;

  • 93-ої механізованої бригади "Холодний Яр";

  • 95-ої окремої ДШБ;

  • Третьої штурмової,

  • також деяких інших спецпідрозділів Сил безпеки і оборони.

Вони проходять відбір та військовий вишкіл, а після цього стають повноцінними бійцями. Багато з них сьогодні воюють у найгарячіших точках фронту.

За словами начальника Департаменту з питань виконання покарань Мін'юсту Євгена Горобця, ця програма не лише дає можливість спокутувати провину, а й дозволяє довести свою відданість Україні на передовій.

"Ми регулярно взаємодіємо з командуванням підрозділів, де нині служать колишні засуджені та ув'язнені. Цей діалог дозволяє нам отримувати актуальну інформацію про потреби фронту – які саме навички, спеціалізації та компетенції наразі затребувані. 

З іншого – ми дізнаємося: скільки триватиме підготовка наших умовно-достроково звільнених, на яких посадах вони будуть служити, яке до них ставлення. Це дуже потрібна інформація під час проведення рекруту в установах, щоб ув'язнені усвідомлено прийняли рішення стати бійцями ЗСУ", наголосив він.

Як уточнив Горобець, на сьогодні вже понад 8 тисяч чоловіків та жінокпоповнили лави бойових підрозділів, ще близько 900 заяв зараз перебувають на розгляді.

"Багато з колишніх засуджених за бойові подвиги нині відзначені відомчими та державними нагородами", уточнює чиновник.

Своєю чергою заступник командира 1-го окремого штурмового батальйону ім. Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі" Дмитро Кулик зазначає, що колишні засуджені воюють не просто добре – вони воюють героїчно – і чоловіки, і жінки.

Він також зауважив, що мотивація військових з-поміж колишніх засуджених зашкалює.

"Мабуть, таку ми бачили лише у перші місяці повномасштабного вторгнення. Тому ми дійсно дуже бережемо "спецконтингент", як до речі, всіх своїх бійців без винятку. І зрозуміло, спільно з ДКВС максимально долучаємося до рекрута колишніх ув'язнених та засуджених у наш підрозділ", стверджує Кулик.

Також від дій адміністрацій пенітенціарних закладів залежить дуже багато.

Адже, щоб долучитися до війська, засуджені проходять кількаетапний відбір, який включає медичні огляди, проходження військово-лікарської комісії та узгодження з бойовими підрозділами.

"Це і організація первинних медичних оглядів, і супроводження добровольців з-поміж засуджених під час проходження ВЛК у цивільних закладах охорони здоров'я, проведення комісій за участю представників ТЦК та бойових підрозділів, де виявили бажання служити колишні засуджені", пояснюють там.

Важливою також є максимально швидка підготовка документів для суду. Після ухвалення судового рішення про умовно-дострокове звільнення людина одразу стає військовослужбовцем ЗСУ з такими ж правами та обов'язками, як і інші захисники.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати