Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Голова Мін’юсту Денис Малюська запропонував категорії ув’язнених, яких можуть мобілізувати до ЗСУ

04 березня, 15:22

Голова Мін’юсту Денис Малюська запропонував категорії ув’язнених, яких можна призивати на службу. Йдеться, зокрема, про корупціонерів та винуватців ДТП. Він зазначив, що люди, які відбувають покарання у в’язниці або вже відбули його та не становлять небезпеки для суспільства, можуть служити в українській армії, повідомляє Вільне радіо із посиланням на інтерв’ю Дениса Малюська для “РБК-Україна”.

“Цікавіше не стільки з засуджених починати, скільки з тих, у кого є судимість. Це ті люди, які вже вийшли з в’язниці, або навіть ніколи туди не потрапляли. За законом вони не можуть бути мобілізованими”, — відреагував Малюська на питання журналістки про те, як посадовець ставиться до мобілізації засуджених.

Очільник Мін’юсту наголосив, що наразі люди з судимістю не підлягають військовому обліку. Це, на його думку, найочевидніша прогалина в законодавстві, яку потрібно виправити. 

“Тут немає питання небезпеки для людей, вони ж ходять по вулицях, спілкуються з нами. Чому вони не йдуть в армію та не виконують обов’язок захищати Батьківщину, я не розумію. Тим паче величезна кількість з них бажає це робити”, — зазначив голова Мін’юсту.

Ув’язнених, які не вчинили серйозних злочинів і виявили бажання долучитися до української армії, Малюська пропонує звільняти достроково.

“Оптимальним було б зарахування служби в певних пропорціях до відбутого покарання. Гарне виконання своїх обов’язків як військового та певні досягнення – це цілком мав би бути фактор для того, щоб суд або скорочував, або звільняв від відбування покарання, навіть якщо строки ще не вичерпались. Тобто це можливий шанс ув’язаним показати, що вони ресоціалізувались, вони є безпечними, вони на одній стороні з усіма нами, вони воюють”, — сказав Денис Малюська.

Серед засуджених він визначив дві категорії людей, які не несуть загрози для суспільства, але мають “імунітет” від служіння в армії. Це, зокрема, корупціонери та порушники ПДР. 

“Ми лише говоримо про те, щоб надати право ТЦК таких людей забирати. Будуть забирати та дивитись: хтось підходить, хтось не підходить. Це вже ТЦК має вирішувати”, зазначив посадовець.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати