Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В 13-му пакеті санкцій проти росії немає заборон на імпорт алюмінію

05 лютого, 11:12
Європейська комісія не додаватиме жодних нових заборон на імпорт у запланований 13-й пакет санкцій проти Росії. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters із посиланням на дипломатичні джерела.

Зазначається, що Єврокомісія та країни-члени Євросоюзу хочуть швидко ухвалити новий пакет санкцій до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

Попри заклики деяких країн ЄС заборонити більше російських товарів, наприклад імпорт алюмінію, Єврокомісія запропонує пакет, який, як сподівається, викличе мінімальні дебати серед держав-членів, щоб його швидко ухвалили, йдеться у повідомленні.

«Будуть сотні списків юридичних і фізичних осіб. Ніяких гучних назв (компаній)», — сказав один із дипломатів.

Він також додав, що пропозиція Єврокомісії, яка може надійти вже цього тижня, також розширить список російських компаній, яким фірми з ЄС не можуть продавати товари подвійного призначення.

Товари подвійного призначення – це предмети, які можна використовувати у звичайному житті, а також на полі бою для виготовлення зброї, як-от безпілотників.

Джерела додали, що після ухвалення 13-го пакета санкцій ЄК швидко запропонує 14-й набір заходів, які можуть включати деякі нові заборони на імпорт.

У Брюсселі вважають, що залишилося небагато, щодо чого країни ЄС могли б досягти одностайної згоди, оскільки санкції щодо російського ядерного палива та скрапленого природного газу наразі не розглядаються.

«ЄС також незабаром ухвалить перший закон, який дозволить зарезервувати непередбачені доходи від 300 мільярдів євро заморожених активів Росії, які здебільшого знаходяться в Європі. ЄС сподівається використати ці доходи для фінансування відновлення України. Сума може сягнути близько 15 мільярдів євро за 4 роки», - пише Reuters.

Як повідомляв Укрінформ, у січні Politico із посиланням на європейських дипломатів писало, що наступний 13-й пакет санкцій Європейського Союзу проти РФ передбачатиме заборону імпорту алюмінію.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати