Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Французька армія зараз має боєприпаси на 2 місяці війни, хочуть збільшити до 6 місяців, але чи вистачить на це ресурсів

05 грудня, 12:31
Фото з сайту defence-ua.com

На початок березня 2022 року французька армія мала запас снарядів лише на 15 діб інтенсивних бойових дій за тодішніми нормативами, за деякими іншими номенклатурами боєприпасів запас складав взагалі 3-4 доби, повідомляє Діфенс Експрес.

На даний момент збройні сили Франції створили запас снарядів та інших боєприпасів, якого вистачить на 2 місяці повномасштабних бойових дій, з поправкою на досвід війни РФ проти України. Але тепер французькі сенатори питання ставлять ще ширше, і вони говорять про необхідність створення запасу на 6 місяців повномасштабних бойових дій. Про це пише французький портал Opex360.

Як пишуть автори публікації, на 2025 рік Франція уже заклала 16 мільярдів євро на "консолідацію запасів боєприпасів", щоправда в цю статтю витрат включені також видатки на перспективні програми LCM (крилата ракета наземного базування) та протикорабельна ракета великої дальності FMAN.

Конкретно по 155-мм снарядам наводиться загальна вказівка, що обсяг закупівель в 2025 році має бути на 50% вищим, аніж у 2024 році, хоча обсяг поточного року був удвічі більшим, аніж аналогічний показник у 2022 році.

Але тут треба розуміти, що мова скоріш за все про відносно низьку базу для порівняння, бо наприклад в 2012-2017 роках французька оборонна промисловість виготовляла лише по 500 снарядів калібру 155-мм на рік, у той час як лише за добу повномасштабної війни ЗСУ відстрілюють мінімум 7 тисяч снарядів.

Далі варто деталізувати, що коли французи заводять мову про "консолідацію запасів боєприпасів", то туди включаються не тільки 155-мм снаряди, але 120-мм танкові снаряди також, крилаті та зенітні ракети, ну й також інші види боєприпаси.

Так от, французькі сенатори ставлять питання про те, що з поправкою на досвід війни РФ проти України, норматив запасів хоча би на 6 місяців уже є мінімально необхідним.

Але далі виникає одразу два "але" - досягнути обсягу запасів боєприпасів на 6 місяців повномасштабних бойових дій для Франції пропонується хоча би до 2030 року, однак при цьому є суттєві сумніви в тому, чи вистачить ресурсів на досягнення цієї мети у вказаний строк.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати