Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Великій Британії найманці з групи «вагнер» оголошені терористами

06 вересня, 19:18

Підтримка групи «вагнера» є незаконною та карається тюремним ув’язненням на строк до 14 років. Таке рішення розглянуто у парламенті Великої Британії, повідомляє АрміяInform із посиланням на пресслужбу британського уряду.

Міністр внутрішніх справ Британії Суелла Браверман, представляючи парламенту проєкт розпорядження про заборону групи «вагнер» відповідно до Закону про тероризм 2000 року, назвала найманців групи проксі військовою силою росії володимира путіна, яка діє по всьому світу.

«У той час як режим путіна вирішує, що робити з монстром, якого він створив, продовження дестабілізуючої діяльності найманців з пвк «вагнер» лише продовжує служити політичним цілям кремля. Вони — просто терористи, і цей наказ про заборону чітко говорить про це в законодавстві Великої Британії. «вагнерівці» були причетними до грабунку, тортур і варварських вбивств. Їхні операції в Україні, на Близькому Сході та в Африці є загрозою глобальній безпеці. Тому ми забороняємо цю терористичну організацію і продовжуємо допомагати Україні, чим можемо, у її боротьбі з росією», — сказала міністр внутрішніх справ Британії Суелла Браверман.

Після узгодження проєкту наказ набуде чинності 13 вересня, що означає кримінальне правопорушення за приналежність до цієї групи, заохочення до її підтримки, допомогу чи використання логотипу цієї групи. Деякі злочини, пов’язані з забороною, можуть каратися тюремним ув’язненням на строк до 14 років, яке може бути винесено разом із штрафом або замість нього.

Активи пвк «вагнер» також можуть бути віднесені до категорії власності терористів і арештовані.

Нагадаємо, раніше парламентська Асамблеї ОБСЄ визнала російську федерацію державою спонсором-тероризму, а пвк «вагнер» — терористичною організацією.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати