Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Допомога Україні, Ізраїлю та захист кордону з Мексикою: у Сенаті США внесли новий бюджетний запит

06 грудня, 15:10

У вівторок, 5 грудня, демократична більшість у Сенаті США оприлюднила новий бюджетний запит на суму близько 111 мільярдів доларів, в якому передбачається надання фінансової допомоги Україні та Ізраїлю, а також комплекс заходів для захисту південного кордону Сполучених Штатів Америки з Мексикою.

Про це пише The Hill.

Новий бюджетний запит було внесено в Сенат після того, як обговорення між законодавцями зайшли в глухий кут. Адже республіканці вимагають, щоб будь-яка угода про надання допомоги Україні та Ізраїлю також включала зміни для посилення безпеки кордону США.

Зауважимо, що цей пакет фінансування став на 5 мільярдів доларів більший за той запит до Конгресу, який зробив президент США Джо Байден ще у жовтні.

У цьому новому пакеті 15 мільярдів доларів передбачили на допомогу Україні. Запит має охопити такі сфери, як:

  • військовий вишкіл,

  • обмін розвідданими,

  • "збільшення присутності в зоні відповідальності Європейського командування".

Водночас документ передбачає виділення 10,6 мільярда доларів на допомогу Ізраїлю, з яких:

  • 4 мільярди доларів планують скерувати на протиракетну оборону,

  • 1,2 мільярда – на прискорення розробки системи протиракетної оборони "Залізний промінь".

Ще 43,6 мільярда доларів США мають бути скеровані на збільшення потужностей країни з виробництва зброї та боєприпасів, а також інвестовані в промислову базу підводних човнів США та збільшення запасів.

"Вкрай важливо надати підтримку Україні в цей ключовий момент і дати зрозуміти Путіну та іншим диктаторам, що вони не можуть просто перечекати США", – зазначила голова Комітету Сенату з питань асигнувань Петті Мюррей.

Також новий законопроєкт передбачає виділення приблизно 1,4 мільярда доларів на наймання "команд суддів з питань імміграції, включно з помічниками адвокатів, юристів, помічниками юристів, судовими адміністраторами, перекладачами та іншим допоміжним персоналом".

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати