Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

МАГАТЕ успішно провела чергову ротацію місії на Запорізькій АЕС

06 грудня, 11:40

Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) успішно провела чергову ротацію своєї місії на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС). Це п'ятнадцята група експертів агенції від початку роботи місії.

Про це сьогодні, 5 грудня, повідомив у своєму Telegram-каналі Олександр Тарнавський, командувач ОСУВ "Таврія".

"5 грудня 2023 року відбулася чергова ротація персоналу постійної моніторингової місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС, яка тимчасово окупована російськими військовими", – написав Тарнавський.

Зазначається, що місія МАГАТЕ має на меті здійснювати контроль за радіаційною, хімічною та іншою безпекою на ЗАЕС.

Безпекою представників місії МАГАТЕ під час ротацій займаються українські військові, повідомив начальник відділу ЦВС ОСУВ Тарвія Олександр Савенко:

"Були випадки дистанційного замінування, де наші сапери з одного з підрозділів проводили розмінування. Ще не вийшла місія, не змінилась, тільки піднялася наверх, проводились обстріли як зі стрілецької зброї, так і з мінометів та артилерії".

Ротація на Запорізькій атомній електростанції відбувається щомісяця. Попередня почала свою роботу 2 листопада 2023 року.

При цьому начальник відділу ЦВС ОСУВ "Таврія" Олександр Савенко розповів, що українські військові мають забезпечувати ротацію експертів МАГАТЕ.За його словами, йдеться про забезпечення режиму припинення вогню на лінії бойового зіткнення, розмінування місцевості за потреби та забезпечення безперешкодного переходу представників місії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати