Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Україна змогла експортувати лише половину агропродукції від запланованої кількості

06 грудня, 17:46

Сьогодні з України вдається експортувати лише близько трьох мільйонів тонн агропродукції.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«Обсяг (експорту агропродукції – ред.) на сьогодні досить невеликий. Ми експортуємо в місяць середньостатистично, якщо взяти показники, на рівні 3 млн тонн. Це 50% від того, що ми маємо експортувати», – пояснив він.

Як зазначив Дмитро Соломчук, попри те, що зі свого боку Україна робить все можливе, наразі всіх зобов’язань по експорту виконати не вдалося.

«Зрозуміло, що не вийшло виконати всі обсяги. Видно, як все важко відбувається на всіх рівнях влади – йдуть перемовини, Збройні сили забезпечують безпеку по Чорному морю. 200 завантажених суден з вересня вже пройшло, експортовано близько 7 млн тонн, але це цифра за декілька місяців. А нам потрібно для аграріїв, щоб вони отримували достойну світову ціну. І щоб до нового врожаю звільнити склади, експорт на місяць має бути на рівні 6,5 млн тонн. Тож зрозуміло, що не виконано, і причини не в нас, а в країнах-сусідах та в російській агресії», – зазначив він.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати