Міноборони: 70% зброї, яку застосовують ЗСУ, – це міжнародна допомога, наразі Україна нарощує виробництво зброї

Приблизно 70% зброї, яку застосовує українська армія на полі бою, — це міжнародна допомога партнерів. На даний час Україна значною мірою наростила виробництво вітчизняних безпілотників дальнього радіусу дії, які стали певною заміною для далекобійних ракет.
Про це в інтерв'ю "Укрінформу" розповів заступник міністра оборони Іван Гаврилюк, передає Рубрика.
Міжнародна допомога
За словами Гаврилюка, зараз Україні від партнерів потрібна та зброя, яка не виробляється тут або ж розробляється в недостатній кількості. Це, зокрема:
-
системи ППО,
-
важка бронетехніка,
-
артбоєприпаси калібрів НАТО тощо.
Реалізація вітчизняних програм
Водночас вітчизняний оборонно-промисловий комплекс також нарощує обсяги виробництва та створює нові зразки зброї та техніки.
"Державне замовлення дедалі більше орієнтується на внутрішнього виробника. Наприклад, торік на закупівлю ОВТ для ЗСУ майже 2/3 контрактів було укладено з українськими зброярами.
Нам вдалося зменшити залежність від імпорту, зокрема спеціальних бронеавтомобілів, а у виробництві безпілотників Україна наближається до самозабезпечення", — розповів Гаврилюк.
Найкраще, за словами Гаврилюка, розвивається сфера виробництва далекобійних дронів.
"Дуже хочу відзначити виробництво далекобійних дронів. Думаю, ви регулярно бачите в новинах результати ударів по військових об'єктах агресора. Ударні дрони дальнього радіусу дії на сьогодні є певною заміною для далекобійних ракет", – розповів Гаврилюк.
За його словами, наразі в Україні особлива увага приділяється якнайшвидшій реалізації вітчизняних програм. Зокрема, мова про ракети та дрони.
" Це та зброя, яка буде серйозним аргументом України. Нам потрібна зброя захисту та стримування", – вважає заступник міністра оборони.