Перейти до основного вмісту

Португальська оборонна компанія TEKEVER відкриє представництво в Україні

07 квітня, 21:24
Фото TEKEVER

Португальська оборонна компанія TEKEVER відкриє представництво в Україні. Це дасть можливість поліпшити та пришвидшити обслуговування БПЛА для Сил оборони України, повідомляє ГО «Український мілітарний центр».

Про це виданню AIN повідомили представники компанії.

Повідомляється, що з відкриттям українського офісу компанія планує розширити штат працівників, збільшити мережу інженерно-сервісних і дослідницьких об’єктів, а також створити нові навчальні центри для підвищення ефективності спільних операцій з українськими партнерами.

«Відкриття офісу в Україні допоможе TEKEVER посилити цю підтримку: пришвидшити адаптацію своїх систем, збільшити можливості для навчання українських партнерів і налагодити співпрацю з іншими організаціями в регіоні для створення нових рішень», — заявили у компанії.

Португальська компанія співпрацює з українськими військовими ще з 2022 року та надає безпілотні системи для розвідки, спостереження, виявлення та наведення на цілі. Повідомляється, що їхній флагманський БПЛА — AR3 вже здійснив понад 10 000 годин польотів у бойових умовах в Україні.

AR3 призначений для ведення розвідки на морі й на суші з можливістю вертикального злету та посадки. Він має розмах крил 3,5 м, довжину 1,9 м і масу 25 кг. Корисне навантаження – 4 кг.

У версії з вертикальним злетом і посадкою дрон може перебувати у повітрі до 8 годин, а при запуску з катапульти — до 16 годин. Максимальна висота польоту становить 3600 м, радіус зв’язку — 100 км, а крейсерська швидкість варіюється від 75 до 90 км/год.

AR5

Окрім масового AR3, українські військові використовують БПЛА AR5 оперативно-тактичного рівня, який також призначений для ведення розвідки на морі та на суші.

Він має розмах крил 7 м, довжину 4 м і масу 170 кг. Дрон може нести корисне навантаження вагою до 50 кг. Тривалість польоту сягає 20 годин, а крейсерська швидкість становить до 100 км/год.

За словами представника компанії, комплекси AR3 та AR5 постійно вдосконалюються завдяки зворотному зв’язку від українських фахівців.

За його словами, ситуація на російсько-українському фронті є найскладнішою у сфері радіоелектронної боротьби (РЕБ) в історії.

Це стало стимулом для розробки нових технологічних рішень, які підвищують стійкість дронів до ворожого РЕБ, глушіння сигналів GPS та спуфінгу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати