Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Українських кінематографістів вперше відібрали до участі в Global Media Makers LA 2024

07 червня, 14:19
Серед 650-ти заявок обрали чотири учасниці з України — зокрема продюсерку Олександру Костіну та режисерку Анастасію Грубу з їхнім повнометражним ігровим фільмом “Сезон жіночих самогубств” та продюсерку Наталію Лібет та режисерку Зою Лактіонову із повнометражним документальним фільмом “Прах, що осідає шаром на поверхні”.
 
Протягом п’яти тижнів резиденції Global Media Makers LA українські кінематографістки Олександра Костіна та Анастасія Груба працюватимуть в Лос Анджелесі над розробкою повнометражного ігрового фільму «Сезон жіночих самогубств» під керівництвом оскароносної продюсерки Адель Романскі (“Moonlight”, “Aftersun”), авторки сценарію та володарки Еммі Джейн Андерсон (“Olive Kitteridge”, “Normal”, “Mad Men”), сценарної консультантки з 25-річним досвідом Рут Аткінсон та продюсерки і шоуранерки Авріл Спікс (“Jinn”, “African America”).
 
«Сезон жіночих самогубств» — це трагікомічна історія про Семена, який втікає від люблячої, але токсичної Матері у відлюдницьке життя в трейлері на березі Дніпра, але його самотність переривають жінки-самогубці, які тонуть неподалік.
 
В той самий час, Наталія Лібет та Зоя Лактіонова розроблятимуть монтажний підхід та структуру історії свого фільму, основою якого є персональні спогади Зоі та її сім’ї із Маріуполя. Цей фільм про фізичність спогадів: про нашу присутність у житті інших через речі, які ми залишили позаду. Цей фільм про жорстокість смерті та безглуздя системи; і водночас підтвердження нашої чутливості як людей. Документальну лабораторію резиденції цього року очолює Lisa Leeman, лауреатка кінофестивалю Sundance. Ментором фільму є Elizabeth Lo, номінантка Film Independent Spirit Award та Camerimage, Монтажною консультацією фільму керує Alejandro Valdes-Rochin, лауреат DOC NYC.
 
Продюсерки Олександра Костіна та Наталія Лібет поділились враженнями від першого тижня роботи в резиденції. Олександра: “Можливість працювати над новим проектом в Лос Анджелесі під керівництвом визнаних в світі професіоналів – надихає, показує альтернативні шляхи фінансування виробництва та дає надію на збереження можливості українських авторів створювати фільми та говорити про Україну на світовому рівні”. Наталія: “Участь в резиденції надає унікальну можливість обміну досвідом та знаннями між кінематографістами із різних країн, дозволяє налагодити зв’язки із кіно професіоналами, чиї фільми ми бачили на екранах фестивалів та кінотеатрів протягом багатьох років”.
 
Global Media Makers LA — це резиденція, що сприяє професійному нетворкінгу та обміну досвідом між американськими та міжнародними незалежними кінематографістами. В межах програми організовують воркшопи, тренінги, лекції та індивідуальні консультації. Вже вдесяте програму організовують неприбуткова організація Film Independent та Бюро з питань освіти та культури Державного департаменту США. Серед менторів попередніх резиденцій — Рон Йеркса, продюсер оскароносного фільму «Маленька міс Щастя», Діана Оссана, володарка премій BAFTA і “Золотий глобус” та інші.
 
Film Independent була створена в 1981 році з метою розвитку незалежного кіно та сприяння інклюзії і розмаїттю в галузі. Організація розробляє освітні програми, які підтримують Netflix, Disney та Searchlight Pictures, а також проводить Independent Spirit Awards - одну з найбільш престижних премій, яка відзначає незалежне американське кіно. На сьогодні ком’юніті Film Independent становить 2500 кінематографістів — тепер до неї увійдуть і українські професіонали.
 
«Прах, що осідає шаром на поверхні» — це дебютний повнометражний документальний фільм режисерки Зої Лактіонової. У 2023, проєкт брав участь у пітчингу IDFA FORUM, та отримав нагороди фондів кінофестивалю Göteborg Film Festival та Helsinki Institute of Human Rights in Warsaw. Зоя є учасницею IDFA Project Space 2023 та IDFA Academy 2022, та випускницею 2022-23 Harriman Residencies університету Columbia. Продюсерка фільму Наталія Лібет  — членкиня Європейської та Української кіноакадемій, випускниця програм Nipkow, EURODOC21 та Emerging Producers 2022, продюсерка фільмів «Стоп-Земля», «Назавжди-Назавжди» тощо.
 
«Сезон жіночих самогубств» — це дебютний повнометражний ігровий фільм режисерки Анастасії Грубої. Проєкт брав участь у пітчингу Marché du Film від Каннського кінофестивалю, резиденції Munich Film Up! та отримав грант на девелопмент від Netflix's Fund for Creative Equity і Української кіноакадемії. Продюсерка фільму Олександра Костіна  — членкиня Європейської та Української кіноакадемій, нагороджена Academy Gold Fellowship for Women Award від Американської академії кіномистецтва та продюсерка фільму «Памфір».
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати