З початку 2025 року підрозділи Нацполу та ДПСУ отримали 150 бронемашин Roshel Senator MRAP з США

З початку 2025 року підрозділи Національної поліції та Державної прикордонної служби України отримали 150 бронемашин Roshel Senator MRAP, повідомляє ГО «Український мілітарний центр» із посиланням на посла США в Україні Бріджит Брінк.
Вона також зазначила, що ще 40 таких броньованих машин наразі перебувають у процесі доставки.
Нагадаємо, у березні цього року стало відомо про передачу Україні 1700-го бронеавтомобіля виробництва компанії Roshel. Найімовірніше, бронемашини для структурних частин МВС входять в цю кількість.
За словами генерального директора компанії Романа Шимонова, понад 90% з-поміж 1700 переданих машин були профінансовані іноземними урядами, включно з українським. Частка фінансування з боку Канади, рідної для компанії країни, становила 10%.
У вересні 2024 року стало відомо, що Roshel передала Україні 1400-й бронеавтомобіль Senator. Ще раніше, у грудні 2023 року, Збройні сили отримали 1000-й броньовик цього типу.
Порівняння темпів виробництва демонструє значне їхнє зростання. Так, між передачею 1000-го й 1400-го Senator минуло дев’ять місяців, тоді як до позначки в 1700 одиниць компанія дійшла вже за п’ять місяців після вересневого рубежу.
Це свідчить про серйозне прискорення темпів виробництва бронетехніки. За словами Шимонова, виробничі потужності Roshel дозволяють щомісячно випускати до 120 бронеавтомобілів.
Бойові з’єднання Міністерства внутрішніх справ активно використовують продукцію компанії. Зокрема, у листопаді 2024 року повідомлялося, що новосформований стрілецький батальйон поліції спеціального призначення «Донеччина» озброїли бронемашинами Senator.
Виробництво Senator в Україні
Наприкінці лютого стало відомо, що державно-акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» уклало угоду щодо розгортання спільного виробництва бронемашин Roshel.
В рамках угоди одне з українських підприємств отримає необхідну технічну документацію та комплектувальні матеріали для виробництва машин.
Нагадаємо, що про плани локалізації своїх бронемашин в Україні компанія оголосила ще у травні 2024 року.
В Україні на базі деяких підприємств оборонно-промислового комплексу вже працюють сервісні центри, які обслуговують бронетехніку сімейства Roshel.
Пізніше, у червні, компанія розповіла про плани інвестувати десятки мільйонів доларів у будівництво заводу в Україні. Тоді керівництво підприємства уточнило, що завод буде орієнтовано як на український, так і на європейський ринки.