Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Україна буде представлена найсильнішим складом на Олімпіаді-2024 у жіночому тенісі, - капітан збірної

09 червня, 19:52

Жіноча збірна України з тенісу гарантовано використає п'ять іменних перепусток на Олімпіаду-2024, ймовірним є здобуття також шостої ліцензії.

Про це в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт заявив капітан збірної України Михайло Філіма.

Відбірковий період на Ігри-2024 у тенісі закриється оновленим рейтингом у понеділок, 10 червня. Для участі в Олімпіаді спортсмени в одиночному розряді мають входити у топ-56 найкращих , а також виконати критерій ігор за збірну.

За першим пунктом відбору проходять одразу п'ять українок в одиночному розряді, але дві з них – не виконали другої умови відбору.

Михайло Філіма підтвердив Суспільне Спорт, що ті три тенісистки, які виконали обидві умови будуть включені в заявку на Олімпіаду-2024 в одиночному розряді. А також на Ігри поїдуть сестри Кіченок – вони змагатимуться в парному розряді.

Хто з українських тенісисток гарантовано зіграє на Олімпіаді у Парижі

одиночний турнір: Марта Костюк, Еліна Світоліна, Даяна Ястремська

парний турнір: Людмила Кіченок та Надія Кіченок

Крім сестер Кіченок, у парному турнірі Україна матиме в Парижі ще один тандем тенісисток. За словами Філіми, його сформують з гравчинь, що пройшли на Ігри в одиночній сітці.

Ангеліна Калініна та Леся Цуренко все ще можуть посісти останнє вакантне місце в олімпійському складі України.

Хоча тенісистки не виконали умову щодо матчів зі збірну України, за правилами ITF їхня участь буде розглядатися компетентним органом з врахуванням "особливих обставин". Одна з таких – "високий рівень конкуренції" в збірній.

При цьому Філіма повідомив: якщо орган ITF надасть дозвіл обом тенісисткам грати на Олімпіаді, вибір буде здійснено саме на користь Калініної.

"Більше шансів [потрапити до складу на Олімпіаду] має Ангеліна. Вона, мені здається, і вище буде [в рейтингу], і були певні причини, чому вона не грала [за збірну]. Тому у неї більше шансів, її будуть заявляти".

Щодо критеріїв вибору між Калініною та Цуренко, Філіма звернув увагу на те, що відповідне рішення формується колективно всередині збірної. А також наміру самої тенісистки грати на Олімпіаді.

"Це залежить від індивідуальних відносин [тенісистки] з федерацією та спорткомітетом, рейтингу та настрою грати Олімпійські ігри. Це колективне рішення тренерського штабу, Федерації тенісу (бо вона подає заявки), і спорткомітету. [...] Там є певні пункти, що має робити федерація та гравчиня, які у них відносини. І потім [заявка] подається через олімпійський комітет безпосередньо до ITF".

Остаточне рішення щодо кількості українок у складі на Олімпійські ігри буде ухвалене після відповіді Міжнародної федерації тенісу на запит щодо участі Калініної чи Цуренко на турнірі.

"Це рішення Міжнародної тенісної федерації. Вони можуть [ухвалити] негативне рішення і по одній, і по іншій тенісистці через те, що ті зіграли лише один матч за збірну за останні два роки", — додав капітан збірної України.

Збірна України з тенісу на Олімпіадах: що відомо

За всю історію українці вибороли лише одну медаль на Олімпійських іграх — "бронза" Еліни Світоліної у Токіо-2020 стала першою.

Серед чинних тенісисток, що грали на попередніх Олімпіадах, двічі на турнірі виступали Еліна Світоліна, а також Людмила та Надія Кіченок. По одному разу змагалися Леся Цуренко та Даяна Ястремська. Марта Костюк мала виступити на Олімпіаді-2020, однак через травму плеча була змушена знятися з турніру.

Востаннє у чоловічих турнірах Олімпіади українці виступали ще у 2016 році — Ілля Марченко (в одиночному та парному) та Денис Молчанов (у парному).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати