Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Парламент ухвалив закон про криміналізацію контрабанди: навіщо це рішення

09 грудня, 14:11

9 грудня, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт щодо криміналізації контрабанди. Його підтримали 248 народних депутатів.

Про це повідомив парламентар Ярослав Железняк, пише Рубрика.

У чому проблема?

15 листопада 2011 року Верховна Рада України декриміналізувала контрабанду товарів шляхом прийняття Закону України № 4025-VI, яким, серед іншого, внесла зміни до статті 201 Кримінального кодексу України.

Так, з 2012 року переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю товарів не є контрабандою і не вважається злочином.

Настання кримінальної відповідальностібуло лише за переміщення через митний кордон України:

  • культурних цінностей,

  • отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин,

  • радіоактивних матеріалів,

  • зброї або боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї або бойових припасів до неї),

  • частин вогнепальної нарізної зброї,

  • спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

За недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон настає відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів.

Однак це не забезпечує належну превентивну функцію і не усуває бажання осіб у подальшому займатися протиправною діяльністю.

Тільки за останній рік значно збільшилася кількість проявів контрабанди товарів та недостовірного їх декларування, що має наслідком зменшення надходжень до Державного бюджету України.

Відсутність кримінальної відповідальності за незаконне переміщення товарів через митний кордон України, а також за недостовірне декларування товарів сприяє:

  • збільшенню у державі сектору тіньової економіки,

  • популяризує серед підприємців використання у веденні бізнесу незаконних засобів та прийомів.

Окрім того, на необхідності запровадження в Україні кримінальної відповідальності за контрабанду товарів та підакцизних товарів, а також за ухилення від оподаткування постійно наголошується представниками Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (EUAM), Місії EUBAM, інших міжнародних інституцій.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати