“Ситуація стабільно важка вже рік”, - ОСУВ “Хортиця” про ситуацію в Часовому Яру на квітень 2025-го

“Ситуація стабільно важка вже рік” — так декількома словами описують бої за Часів Яр в ОСУВ “Хортиця”. Російські війська намагаються прорватися як у самому місті, так і на північ від нього, однак українські оборонці тримають оборону, повідомляє Вільне радіо. Окупанти стирають інфраструктуру Часового Яру, однак цим погіршують, у тому числі й своє становище, вважають у 24 ОМБр.
Журналісти Вільного Радіо поспілкувалися з представниками ОСУВ “Хортиця” Віктором Трегубовим та 24 ОМБр ім. короля Данила Андрієм Полухіним.
Зокрема, українські військові відмічають “стабільно важку ситуацію” на Часовоярському відтинку фронту вже як рік. Окупанти не полишають спроб захопити як саме місто, так і прорватися на північ від нього.
Для цих атак росіяни використовують переважно легку техніку — мотоцикли, багі, імпровізований транспорт та цивільні автівки, зокрема для міських боїв. Однак її менше, ніж на інших напрямках Донецької області, каже Трегубов.
“Якщо ми говоримо про міські, то там вона теж використовується. А якщо говорити, до прикладу про район Ступочок — її не так багато, вона здебільшого легка. Загалом характеристика саме східного фасу (частини фронту, — ред.) у тому, що там більше легкого транспорту, важкого більше на Покровському та Куп’янському напрямках”, — уточнив речник “Хортиці”.
У січні 2025-го російські війська підірвали труби каналу Сіверський Донець — Донбас у кількох місцях поблизу Часового Яру. Вже у лютому того ж року українським військам довелося відступити у міську забудову після того, як окупанти знищили місцевий вогнетривкий комбінат.
Нині ж, каже Віктор, загарбники продовжують перебігати Канал, а також намагаються обійтися місто з півночі. Попри значні руйнування Часового Яру, росіяни пробують закріпитися у будівлях та підвалах, однак оборонці продовжують їх нищити.
“Теоретично, якщо брати Часів Яр — він мав би бути додатковим (для російських військ, — ред.) до східного фасу Покровського напрямку. Якби вони прорвалися через Часів Яр, а на Покровському через трасу Покровськ – Костянтинівка та пішли далі, то це могли б бути далекі плани починати охоплювати Костянтинівку. Але їм в цих обох випадках не пощастило, тому поки це їхні вологі мрії”, — каже Віктор Трегубов.
Тим часом речник 24 ОМБр Полухін відмічає, що окупанти почали атакувати Часів Яр змішаним способом — намагаються використовувати перевагу в особовому складі. Зокрема, направляють піші штурми або ж намагаються завезти особовий склад бойовими машинами.
“Ситуація не змінилася, все ще тривають бої. Наші хлопці їх палять, а все, що залишається після штурмів — добивають дронами. Таким чином й відбувається оборона. Вони (росіяни, — ред.) підставляють себе, грають, як то кажуть “в одні ворота” — коли знищують інфраструктуру міста, знищують свої укриття. Але там все одно залишаються діри, в яких можна сховатися”, — додав Андрій.
Проти українських оборонців в Часовому Яру продовжує воювати російська 98 десантна дивізія. Раніше окупанти підсилювали це з’єднання іншими підрозділами — “Ахмат”, до якого увійшли колишні найманці т.з ПВК “Вагнер” та добровольче формування “Русіч”. Однак про останніх, за словами Полухіна “давно не чути”.
Нагадаємо, для українських оборонців першочергова мета на Краматорському напрямку — зберегти контроль над Часовим Яром. Однак у разі відступу з міста, військові вже готують до оборони Костянтинівку.
Тим часом загарбники створили “тунель” з антидронових сіток над дорогами з Бахмута до Часового Яру. Українські військові кажуть, що така тактика не зможе гарантувати окупантам захист від ударів БпЛА.