Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Follow your heart, not boys! В Києві пройшов форум до Міжнародного дня дівчат

10 жовтня, 19:55

Спікерками на події виступили чотири молоді жінки віком до 30 років, які не дивлячись на свій молодий вік спромоглися досягти успіху.

Попри демократизацію суспільства, дівчата все ще стикаються з серйозними бар'єрами для самореалізації, зокрема через гендерні стереотипи. За даними ЮНІСЕФ, кожна третя дівчинка-підліток страждає від психічних розладів через тиск суспільства, що впливає на їхню самооцінку. Крім того, 68% дівчат зазначили, що стереотипи щодо ролі жінок у науці обмежують їхній професійний розвиток, а 44% хлопців і 30% дівчат вважають, що дівчата мають більше фокусуватись на ролі матері, ніж на кар'єрі.

фото

Для того, щоб привертати увагу до цих питань, щороку 11 жовтня відзначається Міжнародний день дівчат, що є глобальною ініціативою, спрямованою на захист прав та подолання перешкод, з якими стикаються молоді жінки у житті.

фото

До Міжнародного дня дівчат Фундація АнтиСНІД США в Україні (AHF) провела форум для підлітків, та зібрала 60 юних учасниць програми "Дівчата діють", щоб обговорити розширення можливостей дівчат, зокрема для отримання освіти, захисту від дискримінації та насильства, соціальних прав, медичного обслуговування тощо. Мотиваційними історіями свого шляху та успіху перед дівчатами поділилися:

• засновниця апсайклінг-бренду Potrib Ілона Шевчук;

• комунікаційна менеджерка телеканалу «Ми – Україна» Анна Дворовенко;

• мисткиня Соломія Пархоменко;

• продюсерка подкастів Ксенія Лацвієва.

 

Відтак Анна Дворовенко чесно розповіла про складне дитинство та юність, та наголосила на надважливій ролі різноманітних спільнот, що надали їй ту віру та підтримку, якої їй не вистачало в родині.

фото

«Ком'юніті, як-от ПЛАСТ та театр "Вавилон", зіграли ключову роль у моєму житті, допомігши мені досягти поставлених цілей без фінансової підтримки родини. Я закликаю вас цінувати ваше оточення у "Дівчата діють" та використовувати усі можливості, що надає вам ця спільнота для особистого та професійного зростання», – зауважила Анна.

фото

Ксенія Лацвієва склала чеклист лайфхаків, що можуть стати імпульсом на шляху до досягнення власних цілей:

• не бійтеся ставити запитання, та пропонувати свої навички навіть там, де не питають;

• мрійте сміливо;

• оберіть рольову модель, яка вас надихає;

• вивчайте англійську мову;

• "Follow your heart, not boys!"

 

«Місія AHF — підтримувати дівчат у їхніх прагненнях і показувати, що їхній голос має значення. Форум став першим кроком до змін, і його результати можуть стати каталізатором для нових можливостей для дівчат, та показати, що в цьому світі вони можуть все, якщо захочуть», — зазначила голова Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна.

 

На форумі учасниці також обговорили теми ментального здоров’я, самоповаги та важливості підтримки одне одної. Як зазначила одна з дівчат, «друзі і підтримка — це те, що може допомогти подолати труднощі і рухатися вперед». Це дуже актуально для дівчат, які часто відчувають ізоляцію і брак підтримки у своєму середовищі.

Варто наголосити, що організатори форуму AHF організовують Форум вже другий рік поспіль і планують продовжувати цю ініціативу в майбутньому. Це свідчить про те, що підтримка дівчат-підлітків в Україні є видимою, і лише спільними зусиллями можна створити середовище, в якому кожна дівчина зможе реалізувати свій потенціал.


Додатково:

AHF Ukraine (Фундація АнтиСНІД США в Україні) з 2009 року надає безкоштовні медичні послуги для понад 70 тисяч ВІЛ+ людей у 22 регіонах України у партнерстві з державними установами та неурядовими організаціями.

Girls Act — це глобальна ініціатива AHF, орієнтована на створення безпечного простору для дівчат, де вони можуть обговорювати виклики, з якими стикаються, та отримувати підтримку з боку своїх однолітків і спеціалістів. Одним із головних завдань є зниження рівня зараження ВІЛ серед дівчат через навчання безпечній поведінці, доступ до медичних послуг та інформації про профілактику і лікування.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати